05-12.09.2021
Club Tennis Cagliari
Schedule subject to change for the Sardegna Open 2021
17:30h
Round 1
CLUB
Jaime Menéndez Gil
Andrés Britos
VS
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
11:00h
Round 1
CLUB
Daniel Luengo Calado
Israel Jose Fernandez Seda
VS
Javier Rodríguez Márquez
Jose Jimenez Casas
Round 1
CLUB
Boris Castro García
Adriá Mercadal Berenguer
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 1
CLUB
Albert Torras Cortada
Sergi Nogueras Lorenzo
VS
Marcos Cordoba Lugo
Ignacio Sager Nagel
Round 1
CLUB
Nicolo Cotto
Germán Tamame
VS
Cristian Arias Mayoral
Carlos Valero Perez Marco
10:00h
Round 1
CLUB
Simon Vasquez
Cayetano Rocafort Lores
VS
Miguel Morales Domenech
Pablo Cuesta Gómez
Round 1
CLUB
Federico Beltrami
Marco Cassetta
VS
Lorenzo Lorenzo Di Giovanni
Riccardo Sinicropi
Round 1
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
VS
Hugo García Martínez
Alejandro Urzola Abad
Round 1
CLUB
José Carlos Bernal Rodríguez
Domingo Villegas Ropero
VS
Francisco Alameda Robles
Jorge Burgos Luca De Tena
12:00h
Round 1
CLUB
Sergio Esteban Barroso
Raul Hernandez Peñalosa
VS
Alejandro Garayo Lana
Pedro Echarri Leiva
Round 1
CLUB
Simone Licciardi
Filippo Scala
VS
David Verde
Alessio Luchetti
Round 1
CLUB
Pablo González Neria
Bastien Blanque
VS
Matías Nicoletti
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
Round 1
CLUB
Ignacio Álvarez De Mon Rezola
Luca Fontana
VS
Alejandro Moya Rodríguez
Joaquin Mazzeo Rubi
16:00h
Round 2
CLUB
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
Borja Yribarren Abecia
Jaime Fermosell Delgado
Round 2
CLUB
Carlos Martí Vaño
Pablo Castillo Valverde
VS
Juan Carlos Diaz Martin
Alejandro Tasa Van Beek
Round 2
CLUB
Pedro Meléndez Amaya
Alberto Giuffrida
VS
Johan Bergeron
Adrián Ronco López
Round 2
CLUB
Carlos Pérez Cabeza
Daniel De Castro Bautista
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Miguel González García
18:00h
Round 2
CLUB
Nicolás Suescun
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Javier Rodríguez Márquez
Jose Jimenez Casas
Round 2
CLUB
Simon Vasquez
Cayetano Rocafort Lores
VS
Lorenzo Lorenzo Di Giovanni
Riccardo Sinicropi
Round 2
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
VS
Francisco Alameda Robles
Jorge Burgos Luca De Tena
Round 2
CLUB
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
VS
Jaime Muñoz Enrile
Fran Ramírez Navas
19:00h
Round 2
CLUB
Cándido Jorge Alfaro
Francisco Gomes
VS
Marcos Cordoba Lugo
Ignacio Sager Nagel
Round 2
CLUB
Alejandro Garayo Lana
Pedro Echarri Leiva
VS
David Verde
Alessio Luchetti
Round 2
CLUB
Matías Nicoletti
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
VS
Alejandro Moya Rodríguez
Joaquin Mazzeo Rubi
Round 2
CLUB
Nicolo Cotto
Germán Tamame
VS
Jaime Menéndez Gil
Andrés Britos
17:00h
Round 2
CLUB
Martín Ariel Andornino
Facundo Domínguez
VS
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
Round 2
CLUB
Adrián Martínez Galindo
Alberto Molina Domínguez
VS
Alejandro Navas Balaguer
Ignacio Vilariño Gestoso
Round 2
CLUB
Pedro García-Consuegra Gutiérrez
Leandro Roman Augsburger
VS
Daniel Bressel Ambrossi
David Antolín Solla
Round 2
CLUB
Alessandro Tinti
Luca Mezzetti
VS
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
10:00h
Round 3
CLUB
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
Carlos Martí Vaño
Pablo Castillo Valverde
Round 3
CLUB
Johan Bergeron
Adrián Ronco López
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Miguel González García
Round 3
CLUB
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
VS
Alejandro Navas Balaguer
Ignacio Vilariño Gestoso
Round 3
CLUB
Pedro García-Consuegra Gutiérrez
Leandro Roman Augsburger
VS
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
11:00h
Round 3
CLUB
Nicolás Suescun
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Simon Vasquez
Cayetano Rocafort Lores
Round 3
CLUB
Francisco Alameda Robles
Jorge Burgos Luca De Tena
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 3
CLUB
Cándido Jorge Alfaro
Francisco Gomes
VS
Alejandro Garayo Lana
Pedro Echarri Leiva
Round 3
CLUB
Matías Nicoletti
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
VS
Jaime Menéndez Gil
Andrés Britos
15:00h
Round 1
CLUB
Laura Gomez Pando
Maria Portillo Perez
VS
Minerva Huertas Talamino
Claudia Del Coso Iglesias
Round 1
CLUB
Julia Adrados Buades
Alba Adrados
VS
Priscila Rodriguez Garcia
Eunice Maria Rodriguez Garcia
Round 1
CLUB
Natalia Sanz Garcia
Noelia Márquez Rite
VS
Victoria Cabrera Goterris
Martina Pugliesi
18:30h
Round 1
CLUB
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
VS
Ignacio González Gadea
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Round 1
CLUB
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
VS
Nicolás Suescun
Ricardo Martínez Sánchez
Round 1
CLUB
Raúl Marcos Durán
Javier García Mora
VS
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
Round 1
CLUB
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
VS
Cándido Jorge Alfaro
Francisco Gomes
17:30h
Round 1
CLUB
Benjamin Tison
Marc Quílez Palleja
VS
José Carlos Gaspar Campos
Gonzalo Díaz
Round 1
CLUB
Javier Pérez Morillas
Toni Bueno Gómez
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Miguel González García
Round 1
CLUB
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
VS
Diego Ramos
Ernesto Moreno Carrasco
11:15h
Round 2
CLUB
Sara Ruiz Soto
Mónica Gómez Rivas
VS
Francesca Ligotti
Manuela Savini
Round 2
CLUB
Ana Varo Ramos
Noemí Aguilar Carrillo
VS
Alba Pérez Momha
Lorena Vano
Round 2
CLUB
Lucía Pérez Parra
Claudia Fernández Sanchez
VS
Cristina González Moro
Patricia Lachiondo Ortega
Round 2
CLUB
Laura Gomez Pando
Maria Portillo Perez
VS
Carmen García Pardo
Helena Wyckaert
12:15h
Round 2
CLUB
Carlotta Casali Vannicelli
Marina Martínez Lobo
VS
Priscila Rodriguez Garcia
Eunice Maria Rodriguez Garcia
Round 2
CLUB
Natalia Sanz Garcia
Noelia Márquez Rite
VS
Valentina Tommasi
Emily Stellato
Round 2
CLUB
Mireia Herrada Ruiz
Martina Fassio Goyeneche
VS
Alessia La Monaca
Carolina Petrelli Schiavini
Round 2
CLUB
Claudia Noemi Cascella Piccolo
Sara Sara D'Ambrogio
VS
Marta Caparrós Maldonado
Marina Pinacho Sánchez
10:00h
Round 2
CLUB
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
VS
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
Round 2
CLUB
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
VS
Javier Martínez Vázquez
Adrián Blanco Antelo
Round 2
CLUB
Álvaro Cepero Rodríguez
Alejandro Arroyo Albert
VS
Javier Pérez Morillas
Toni Bueno Gómez
Round 2
CLUB
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
VS
Salvador Oria Ortega
Martín Sánchez Piñeiro
9:00h
Round 2
CLUB
Denis Tomas Perino
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
VS
Raúl Marcos Durán
Javier García Mora
Round 2
CLUB
Benjamin Tison
Marc Quílez Palleja
VS
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
Round 2
CLUB
Christian Fuster Simarro
Javier González Barahona
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 2
CLUB
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
VS
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
Tuesday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
VS
Javier Martínez Vázquez
Adrián Blanco Antelo
Round 3
PISTA 2
Javier Pérez Morillas
Toni Bueno Gómez
VS
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
17:00h
Round 3
PISTA 2
Denis Tomas Perino
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
VS
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
Round 3
PISTA CENTRAL
Christian Fuster Simarro
Javier González Barahona
VS
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
17:15h
Round 1
CLUB
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Nelida Beatriz Brito Azcona
VS
Lucía Pérez Parra
Claudia Fernández Sanchez
Round 1
CLUB
Alba Pérez Momha
Lorena Vano
VS
Nuria Rodríguez Camacho
Marina Guinart España
Round 1
CLUB
Carmen García Pardo
Helena Wyckaert
VS
Julia Polo Bautista
Melania Merino Saéz
19:15h
Round 1
CLUB
Ana María Cabrejas Ruiz
Teresa Navarro López-Barajas
VS
Marta Caparrós Maldonado
Marina Pinacho Sánchez
Round 1
CLUB
Valentina Tommasi
Emily Stellato
VS
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
18:15h
Round 1
CLUB
Noa Cánovas Paredes
Jimena Velasco Postiguillo
VS
Carlotta Casali Vannicelli
Marina Martínez Lobo
Round 1
CLUB
Sara Pujals Pérez
Nicole Traviesa Mola
VS
Alessia La Monaca
Carolina Petrelli Schiavini
Round 1
CLUB
Sara Ruiz Soto
Mónica Gómez Rivas
VS
Isabel Domínguez Munaiz
Lorena Alonso De Lera
10:00h
Round 2
CLUB
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Nelida Beatriz Brito Azcona
VS
Nuria Rodríguez Camacho
Marina Guinart España
Round 2
CLUB
Carlotta Casali Vannicelli
Marina Martínez Lobo
VS
Julia Polo Bautista
Melania Merino Saéz
Round 2
CLUB
Sara Pujals Pérez
Nicole Traviesa Mola
VS
Isabel Domínguez Munaiz
Lorena Alonso De Lera
Wednesday P.O.2º MORNING
Round 2
CLUB
Ana María Cabrejas Ruiz
Teresa Navarro López-Barajas
VS
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
Round 1
PISTA CENTRAL
Sergio Alba Sánchez
Francisco Manuel Gil Morales
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Round 1
PISTA 2
Agustín Gómez Silingo
Jon Sanz Zalba
VS
Lucas De Oliveira Campagnolo
Lucas Bergamini
Wednesday P.O.4º MORNING
Round 1
PISTA 2
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
VS
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
Round 1
PISTA CENTRAL
Javier Martínez Vázquez
Adrián Blanco Antelo
VS
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
Wednesday P.O.3º MORNING
Round 1
PISTA 2
Adrián Allemandi
Jorge Nieto Ruiz
VS
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
Round 1
PISTA CENTRAL
José David Sánchez Serrano
Matías Díaz Sangiorgio
VS
Ramiro Moyano
Uri Botello Cohen
9:30h
Round 1
PISTA CENTRAL
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
VS
Juan Martín Díaz Martínez
Pablo Lijó Santos
Round 1
PISTA 2
Víctor Ruiz Remedios
José Rico Dasi
VS
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
17:00h
Round 1
PISTA 2
Gonzalo Rubio Pérez
Iván Ramírez Del Campo
VS
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
Round 1
PISTA CENTRAL
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
VS
Michele Bruno
Daniele Cattaneo
Wednesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Simone Cremona
Marcelo Capitani
VS
Juan Cruz Belluati López
Javier Garrido Gómez
Round 1
PISTA 2
Miguel Yanguas Diez
Miguel Lamperti
VS
Antón Sans Riola
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
Wednesday AF. 18.30HS
Round 1
CLUB
Verónica Virseda Sánchez
Lucía Martínez Gómez
VS
Julia Polo Bautista
Melania Merino Saéz
Round 1
CLUB
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
VS
Sandra Bellver Fructuoso
Claudia Jensen Sirvent
Round 1
CLUB
Nuria Rodríguez Camacho
Marina Guinart España
VS
Esther Carnicero Martín
Cecilia Reiter
18:30h
Round 1
CLUB
Isabel Domínguez Munaiz
Lorena Alonso De Lera
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
Round 1
CLUB
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Giulia Sussarello
Carolina Orsi Gallorini
Round 1
CLUB
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
VS
Jessica Castelló López
Alix Collombon
Wednesday A.F. 16HS
Round 1
CLUB
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Carmen Goenaga García
Beatriz Caldera Sánchez
Round 1
CLUB
Chiara Pappacena
Giorgia Marchetti
VS
Elisabet Amatriaín Armas
Carolina Navarro Björk
Round 1
CLUB
Alba Galán Romo
Bárbara Las Heras Monterde
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
16:00h
Round 1
CLUB
Ana Catarina Nogueira
Sofía Araújo
VS
Ángela Caro Cantín
Arantxa Soriano Pérez
Round 1
CLUB
Carla Mesa Salazar
María Del Carmen Villalba Sánchez
VS
Raquel Piltcher
Alicia Blanco Rojo
Round 1
CLUB
Nuria Vivancos Vivancos
Julieta Evangelina Bidahorria
VS
Ariadna Cañellas Rodero
Léa Godallier
Thursday P.O.2º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
Round 2
PISTA 2
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Ana Catarina Nogueira
Sofía Araújo
Round 2
CLUB
Elisabet Amatriaín Armas
Carolina Navarro Björk
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
9:30h
Round 2
PISTA CENTRAL
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Round 2
PISTA 2
Carla Mesa Salazar
María Del Carmen Villalba Sánchez
VS
Lucía Sainz Pelegri
Beatriz González Fernández
Round 2
CLUB
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
VS
Ariadna Cañellas Rodero
Léa Godallier
15:30h
Round 2
PISTA 2
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
VS
Víctor Ruiz Remedios
José Rico Dasi
Round 2
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Lucas De Oliveira Campagnolo
Lucas Bergamini
Thursday INJURED PLAYER
Round 2
PISTA CENTRAL
Ramiro Moyano
Uri Botello Cohen
VS
Federico Chingotto
Juan Tello
Thursday P.O.2º AFTERNOON
Round 2
PISTA 2
Gonzalo Rubio Pérez
Iván Ramírez Del Campo
VS
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
Round 2
PISTA CENTRAL
Miguel Yanguas Diez
Miguel Lamperti
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
Thursday P.O.4º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
VS
Juan Cruz Belluati López
Javier Garrido Gómez
Round 2
PISTA 2
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
Round 2
CLUB
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Jessica Castelló López
Alix Collombon
Thursday P.O.3º MORNING
Round 2
PISTA 2
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Verónica Virseda Sánchez
Lucía Martínez Gómez
Round 2
CLUB
Esther Carnicero Martín
Cecilia Reiter
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
Friday P.O.3º MORNING
Round 3
PISTA CENTRAL
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
VS
Federico Chingotto
Juan Tello
Round 3
PISTA 2
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Gonzalo Rubio Pérez
Iván Ramírez Del Campo
Friday P.O.4º MORNING
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
VS
Miguel Yanguas Diez
Miguel Lamperti
9:30h
Round 3
PISTA CENTRAL
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
Saturday P.O.2º MORNING
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Round 3
PISTA 2
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
10:00h
Round 3
PISTA 2
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Lucía Sainz Pelegri
Beatriz González Fernández
Round 3
PISTA CENTRAL
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
17:30h
Round 4
PISTA CENTRAL
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
Saturday P.O.2º AFTERNOON
Round 4
PISTA CENTRAL
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
10:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
VS
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
Sunday P.O.2º MORNING
Round 4
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
19:00h
Round 5
PISTA CENTRAL
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
VS
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
16:30h
Round 5
PISTA CENTRAL
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín