Schedule subject to change for the Modon Abu Dhabi Master 2023
11:00h
Round 1
CLUB
Salem Alhouli
Saeed Al Marri
VS
Sergio Nieto Simón
Juan Antonio Magán Sánchez
10:00h
Round 1
CLUB
Alberto Simón García
Pablo Simón García
VS
Roberto Belmont Pastor
Daniel Lopez Gutierrez
Round 1
CLUB
Rodrigo Coello Manso
Pablo Castillo Valverde
VS
Abdulla Ahmed Ahli
Navid Fahandezh Farahani
16:00h
Round 2
CLUB
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Javier Martínez Vázquez
VS
Jose Maria Garcia Sanchez-Castilla
Enzo Jensen Sirvent
Round 2
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Martín Ariel Andornino
VS
José Solano Marmolejo
Luis Hernández Quesada
Round 2
CLUB
Daniel Bressel Ambrossi
Adrián Marqués Berdonce
VS
Nacho Alonso Chillarón
Sultan Saleh Almarri
Round 2
CLUB
Naser Al Ketbi
Mubarak Al Ketbi Mubarak Al Ketbi
VS
Jesús Moya Sos
Francisco Guerrero Cordero
15:00h
Round 2
CLUB
Jose Jimenez Casas
Jaime Fermosell Delgado
VS
Pedro García-Consuegra Gutiérrez
Alexander Méndez-Vigo Chillida
Round 2
CLUB
Valentino Libaak
Leandro Roman Augsburger
VS
Pablo González Neria
Iñigo Jofre Manzanares
Round 2
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Cándido Jorge Alfaro
VS
Exequiel Mouriño Proasi
Álvaro López Luque
Round 2
CLUB
Afonso Fazendeiro
Majed Al Janahi
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
17:00h
Round 2
CLUB
Simon Vasquez
Jaime Menéndez Gil
VS
Flavio Abbate
Steve Piernicola Stracquadaini
Round 2
CLUB
Sergio Nieto Simón
Juan Antonio Magán Sánchez
VS
Pablo García Rodrigo
Martín Sánchez Piñeiro
Round 2
CLUB
Iván Ramírez Del Campo
Pablo Cardona Huerta
VS
Roberto Belmont Pastor
Daniel Lopez Gutierrez
Round 2
CLUB
Rodrigo Coello Manso
Pablo Castillo Valverde
VS
Roberto Rodríguez Alonso
Sergio Alba Sánchez
Round 2
CLUB
Ignacio González Gadea
Martín Noschese
VS
Álvaro Cepero Rodríguez
Arnau Ayats Delgado
12:00h
Round 2
CLUB
Cristobal García Blanco
Miguel Ángel Solbes Llorens
VS
Miguel Briega Ramos
Eduardo Herrero Del Riego
Round 2
CLUB
Ricardo Martínez Sánchez
Karl Shafik Mouchantaf
VS
Pedro Meléndez Amaya
Álvaro Meléndez Amaya
Round 2
CLUB
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
VS
Henrique Barbosa
Jaume Romera Barcelo
16:00h
Round 3
CLUB
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Javier Martínez Vázquez
VS
José Solano Marmolejo
Luis Hernández Quesada
Round 3
CLUB
Iván Ramírez Del Campo
Pablo Cardona Huerta
VS
Roberto Rodríguez Alonso
Sergio Alba Sánchez
Round 2
CLUB
Raquel Piltcher
Giorgia Marchetti
VS
Carla Fitó Fernández
Jana Montes Cabruja
Round 2
CLUB
Fatma Al Nabhani
Carolina Gallo Frias
VS
Ariadna Cañellas Rodero
Sandra Bellver Fructuoso
17:00h
Round 3
CLUB
Daniel Bressel Ambrossi
Adrián Marqués Berdonce
VS
Jesús Moya Sos
Francisco Guerrero Cordero
Round 3
CLUB
Simon Vasquez
Jaime Menéndez Gil
VS
Pablo García Rodrigo
Martín Sánchez Piñeiro
Round 2
CLUB
Águeda Pérez Ortiz
Sara Ruiz Soto
VS
Laura Montero Rodriguez
Nicoline Pihl
Round 2
CLUB
Shaikha Al Janahi
Nouf Omar
VS
Nuria Vivancos Vivancos
Letizia Maria Manquillo Alarza
15:00h
Round 3
CLUB
Jose Jimenez Casas
Jaime Fermosell Delgado
VS
Valentino Libaak
Leandro Roman Augsburger
Round 3
CLUB
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
VS
Álvaro Cepero Rodríguez
Arnau Ayats Delgado
Round 2
CLUB
Lara Arruabarrena Vecino
Ana Fernández De Ossó Fuentes
VS
Ángela Caro Cantín
Sol Pérez
Round 2
CLUB
Rebeca Lopez Lopez
Noemí Aguilar Carrillo
VS
Sara Pujals Pérez
Jimena Velasco Postiguillo
11:00h
Round 3
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Cándido Jorge Alfaro
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 3
CLUB
Cristobal García Blanco
Miguel Ángel Solbes Llorens
VS
Pedro Meléndez Amaya
Álvaro Meléndez Amaya
Round 2
CLUB
Ksenia Sharifova
Patricia Martínez Fortún
VS
Angelina Neizvestnaya
Michela Zaccagnini
Round 2
CLUB
Cristina Musial Navarro
Iris Donate Murcia
VS
Carlotta Casali Vannicelli
Laia Rodriguez Abajo
16:00h
Round 4
CLUB
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Javier Martínez Vázquez
VS
Jesús Moya Sos
Francisco Guerrero Cordero
Round 3
CLUB
Raquel Piltcher
Giorgia Marchetti
VS
Ariadna Cañellas Rodero
Sandra Bellver Fructuoso
17:00h
Round 4
CLUB
Valentino Libaak
Leandro Roman Augsburger
VS
Pablo García Rodrigo
Martín Sánchez Piñeiro
Round 3
CLUB
Águeda Pérez Ortiz
Sara Ruiz Soto
VS
Nuria Vivancos Vivancos
Letizia Maria Manquillo Alarza
15:00h
Round 4
CLUB
Iván Ramírez Del Campo
Pablo Cardona Huerta
VS
Borja Yribarren Abecia
Cándido Jorge Alfaro
Round 3
CLUB
Lara Arruabarrena Vecino
Ana Fernández De Ossó Fuentes
VS
Sara Pujals Pérez
Jimena Velasco Postiguillo
11:00h
Round 4
CLUB
Pedro Meléndez Amaya
Álvaro Meléndez Amaya
VS
Álvaro Cepero Rodríguez
Arnau Ayats Delgado
Round 3
CLUB
Ksenia Sharifova
Patricia Martínez Fortún
VS
Carlotta Casali Vannicelli
Laia Rodriguez Abajo
15:30h
Round 1
PISTA 3
Jaime Muñoz Enrile
Ignacio Vilariño Gestoso
VS
Raúl Marcos Durán
José David Sánchez Serrano
Round 1
PISTA 2
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
VS
Eduardo Alonso Chillarón
Juanlu Esbri Gonzalez
Round 1
PISTA CENTRAL
Javier García Mora
Javier González Barahona
VS
Agustín Tapia
Arturo Coello Manso
Tuesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Francisco Navarro Compán
Juan Tello
VS
Gonzalo Rubio Pérez
Javier Ruiz González
Round 1
PISTA 3
Antón Sans Riola
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
VS
Iván Ramírez Del Campo
Pablo Cardona Huerta
Round 1
PISTA 2
Francisco Javier Leal Perez
Jon Sanz Zalba
VS
Javier Garrido Gómez
Federico Chingotto
10:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
Anna Cortiles Tapias
Sofía Saiz Vallejo
Round 1
PISTA 2
Carlotta Casali Vannicelli
Laia Rodriguez Abajo
VS
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
Round 1
PISTA 3
Emily Stellato
Giulia Sussarello
VS
Carmen Goenaga García
Beatriz Caldera Sánchez
Tuesday P.O.2º MORNING
Round 1
PISTA 3
Teresa Navarro López-Barajas
Marina Martínez Lobo
VS
María Del Carmen Villalba Sánchez
Carolina Navarro Björk
Round 1
PISTA 2
Ana Catarina Nogueira
Elisabet Amatriaín Armas
VS
Lucía Sainz Pelegri
Aranzazu Osoro Ulrich
Round 1
PISTA CENTRAL
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
VS
Delfina Brea Senesi
Sofía Araújo
Tuesday P.O.3º MORNING
Round 1
PISTA 2
Arantxa Soriano Pérez
Alicia Blanco Rojo
VS
Jessica Castelló López
Claudia Jensen Sirvent
Round 1
PISTA CENTRAL
Lara Arruabarrena Vecino
Ana Fernández De Ossó Fuentes
VS
Marta Ortega Gallego
Beatriz González Fernández
Wednesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Ramiro Moyano
Francisco Manuel Gil Morales
Round 1
PISTA 3
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Javier Martínez Vázquez
VS
Mario Del Castillo Marín
Miguel Benítez Lara
Wednesday P.O.3º AFTERNOON
Round 1
PISTA 2
Miguel Yanguas Diez
Alejandro Arroyo Albert
VS
Álvaro Cepero Rodríguez
Arnau Ayats Delgado
Round 1
PISTA 3
Juan Cruz Belluati López
Miguel Lamperti
VS
Agustín Gómez Silingo
Juan Martín Díaz Martínez
Round 1
PISTA CENTRAL
Fares Al Janahi
Abdulla Al Abdulla
VS
Jorge Ruiz Gutiérrez
Javier Rico Dasi
Wednesday INJURED PLAYER
Round 1
PISTA 2
Pablo García Rodrigo
Martín Sánchez Piñeiro
VS
Jorge Nieto Ruiz
Pablo Lima
14:00h
Round 1
PISTA 2
Franco Stupaczuk
Martín Di Nenno
VS
Lucas Bergamini
Víctor Ruiz Remedios
Round 1
PISTA CENTRAL
José Rico Dasi
Salvador Oria Ortega
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
Round 1
PISTA 3
Luciano Capra
Agustín Gutiérrez
VS
Toni Bueno Gómez
Marc Quílez Palleja
Wednesday P.O.3º MORNING
Round 1
PISTA 3
Jerónimo González Luque
Alejandro Ruiz Granados
VS
Maximiliano Sánchez
Lucas De Oliveira Campagnolo
Round 1
PISTA 2
Verónica Virseda Sánchez
Bárbara Las Heras Monterde
VS
Marta Barrera De La Fuente
Marta Caparrós Maldonado
Round 1
PISTA CENTRAL
Alia Taher
Aisha Alawadhi
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
10:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Patricia Llaguno Zielinski
Victoria Iglesias Segador
VS
Lorena Alonso De Lera
Sandra Hernández Camacho
Round 1
PISTA 3
Marina Guinart España
Nuria Rodríguez Camacho
VS
Carolina Orsi Gallorini
Léa Godallier
Round 1
PISTA 2
Esther Carnicero Martín
Lucía Martínez Gómez
VS
Noa Cánovas Paredes
Araceli Martínez Ibáñez
Wednesday P.O.2º MORNING
Round 1
PISTA 2
Alejandra Alonso De Villa
Melania Merino Saéz
VS
Alix Collombon
Carla Mesa Salazar
Round 1
PISTA CENTRAL
Claudia Fernández Sanchez
Julieta Evangelina Bidahorria
VS
María Virginia Riera
Tamara Icardo Alcorisa
Round 1
PISTA 3
Águeda Pérez Ortiz
Sara Ruiz Soto
VS
Raquel Piltcher
Giorgia Marchetti
Thursday P.O.3º AFTERNOON
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Miguel Yanguas Diez
Alejandro Arroyo Albert
17:00h
Round 2
PISTA 3
Jaime Muñoz Enrile
Ignacio Vilariño Gestoso
VS
Jorge Nieto Ruiz
Pablo Lima
Thursday P.O.2º AFTERNOON
Round 2
PISTA 2
Franco Stupaczuk
Martín Di Nenno
VS
Mario Del Castillo Marín
Miguel Benítez Lara
Round 2
PISTA CENTRAL
Agustín Gómez Silingo
Juan Martín Díaz Martínez
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
14:30h
Round 2
PISTA 2
Gonzalo Rubio Pérez
Javier Ruiz González
VS
Jorge Ruiz Gutiérrez
Javier Rico Dasi
Round 2
PISTA CENTRAL
Toni Bueno Gómez
Marc Quílez Palleja
VS
Agustín Tapia
Arturo Coello Manso
Thursday P.O.3º MORNING
Round 2
PISTA 3
Iván Ramírez Del Campo
Pablo Cardona Huerta
VS
Javier Garrido Gómez
Federico Chingotto
Round 2
PISTA 2
Jerónimo González Luque
Alejandro Ruiz Granados
VS
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
Round 2
PISTA CENTRAL
Noa Cánovas Paredes
Araceli Martínez Ibáñez
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
10:00h
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
Round 2
PISTA 3
María Del Carmen Villalba Sánchez
Carolina Navarro Björk
VS
Lucía Sainz Pelegri
Aranzazu Osoro Ulrich
Round 2
PISTA 2
Patricia Llaguno Zielinski
Victoria Iglesias Segador
VS
Carolina Orsi Gallorini
Léa Godallier
Thursday P.O.2º MORNING
Round 2
PISTA 3
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
VS
Carmen Goenaga García
Beatriz Caldera Sánchez
Round 2
PISTA CENTRAL
Jessica Castelló López
Claudia Jensen Sirvent
VS
Marta Ortega Gallego
Beatriz González Fernández
Round 2
PISTA 2
Alix Collombon
Carla Mesa Salazar
VS
María Virginia Riera
Tamara Icardo Alcorisa
Thursday P.O.4º MORNING
Round 2
PISTA 3
Verónica Virseda Sánchez
Bárbara Las Heras Monterde
VS
Águeda Pérez Ortiz
Sara Ruiz Soto
Friday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Jorge Nieto Ruiz
Pablo Lima
Friday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Franco Stupaczuk
Martín Di Nenno
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
Friday P.O.3º MORNING
Round 3
PISTA CENTRAL
Gonzalo Rubio Pérez
Javier Ruiz González
VS
Iván Ramírez Del Campo
Pablo Cardona Huerta
14:30h
Round 3
PISTA CENTRAL
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
VS
Agustín Tapia
Arturo Coello Manso
10:00h
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
Lucía Sainz Pelegri
Aranzazu Osoro Ulrich
Round 3
PISTA 2
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
VS
Jessica Castelló López
Claudia Jensen Sirvent
Friday P.O.2º MORNING
Round 3
PISTA 2
Patricia Llaguno Zielinski
Victoria Iglesias Segador
VS
María Virginia Riera
Tamara Icardo Alcorisa
Round 3
PISTA CENTRAL
Verónica Virseda Sánchez
Bárbara Las Heras Monterde
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
Saturday P.O.2º AFTERNOON
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Franco Stupaczuk
Martín Di Nenno
Saturday P.O.2º MORNING
Round 4
PISTA CENTRAL
Gonzalo Rubio Pérez
Javier Ruiz González
VS
Agustín Tapia
Arturo Coello Manso
10:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
Jessica Castelló López
Claudia Jensen Sirvent
16:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
María Virginia Riera
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
Sunday P.O.2º AFTERNOON
Round 5
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Agustín Tapia
Arturo Coello Manso
16:00h
Round 5
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín