30-06.0809.2020
Pavelló Font de Sant Lluís
Schedule subject to change for the Estrella Damm València Open 2020
9:00h
Round 1
CLUB
Adriá Mercadal Berenguer
Christian Ramos Abad
VS
Mario Ortega Ripoll
José Juan Matea Delgado
Round 1
CLUB
Martín Ariel Andornino
Mario Cerezo Casado
VS
Víctor Sánchez Vera
Mario Huete Hernández
Round 1
CLUB
Sergio Gonzalez Martínez
Juan Carlos Diaz Martin
VS
Guillermo Casal Maldonado
Marc Quílez Palleja
Round 1
CLUB
Diego Gil Batista
Fran Ramírez Navas
VS
Javier Puerto Elvira
Gonzalo Pérez Arbona
Round 1
CLUB
Cándido Jorge Alfaro
Daniel Avilés Cayuela
VS
Jorge Señorán Frutuoso
Luis Pozo Carballo
Round 1
CLUB
Pablo Acevedo Iturribarria
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
David Antolín Solla
Manuel Prado Prego
10:00h
Round 1
CLUB
Jose Jimenez Casas
Boris Castro García
VS
Daniel Luna Peinado
Raul Medina Lopez
Round 1
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
VS
Pedro Meléndez Amaya
Christian Medina Murphy
Round 1
CLUB
José Luis González Rodríguez
Miguel Benítez Lara
VS
Iker Del Valle González
Borja Yribarren Abecia
Round 1
CLUB
Benjamin Tison
Jeremy Scatena
VS
David Fernández Fernandez
Jesús Ruíz Bohorquez
Round 1
CLUB
Enrique Goenaga Garcia
Francisco Javier Leal Perez
VS
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
Round 1
CLUB
Federico Mouriño Proasi
Arnau Ayats Delgado
VS
John Larsson
Pablo Cardona Huerta
11:00h
Round 1
CLUB
Ferrán Bueno Gómez
Roger Aromi Siquier
VS
Pablo Valín Fernández
Jacobo Pérez Cendón
Round 1
CLUB
Alejandro Tasa Van Beek
Javier Palasi Lozano
VS
David García Campos
Eduardo Abaitua Vazguez
Round 1
CLUB
Maxime Moreau
Adrián Marqués Berdonce
VS
José María Mouliaa López
Nicolás Suescun
Round 1
CLUB
Jaime Menéndez Gil
Francisco Jurado Sosa
VS
Alonso Rodríguez Martínez
Alejandro Gonzalez Perez
Round 1
CLUB
Miguel Semmler Arranz
Javier Marti Hernanz
VS
Antonio Borja Mulet
Sergio Arias Aznar
Round 1
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Adrián Ronco López
VS
Julio Pulido Alegre
Hugo García Martínez
12:00h
Round 1
CLUB
Alfonso Sánchez Arriaga
Pelayo Villaverde Millán
VS
Carlos Mora Íscar
Marc Pou Serra
Round 1
CLUB
Sergi Nogueras Lorenzo
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
VS
Pablo García Rodrigo
Raúl Díaz García
Round 1
CLUB
Emilio Sanchez Chamero
Alejandro Gil Muñoz
VS
Facundo Domínguez
Vasco Pascoal
Round 1
CLUB
Miguel González García
José Solano Marmolejo
VS
Daniel Bressel Ambrossi
Luís Ortega Pérez
Round 1
CLUB
Víctor Manuel Mena Gil
Johan Bergeron
VS
Álvaro Meléndez Amaya
Jesús Espejo Sánchez
Round 1
CLUB
Javier De Paiz Ferrer
Carlos Pérez Cabeza
VS
Carlos Martí Vaño
Daniel De Castro Bautista
16:00h
Round 2
CLUB
Mario Del Castillo Marín
Javier Pérez Morillas
VS
Mario Ortega Ripoll
José Juan Matea Delgado
Round 2
CLUB
Martín Ariel Andornino
Mario Cerezo Casado
VS
Guillermo Casal Maldonado
Marc Quílez Palleja
Round 2
CLUB
Diego Gil Batista
Fran Ramírez Navas
VS
Jorge Señorán Frutuoso
Luis Pozo Carballo
Round 2
CLUB
Pablo Acevedo Iturribarria
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
Javier Redondo Méndez
Cristian Germán Gutiérrez
17:00h
Round 2
CLUB
Sergio Icardo Alcorisa
Matías Nicoletti
VS
Jose Jimenez Casas
Boris Castro García
Round 2
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
VS
Iker Del Valle González
Borja Yribarren Abecia
Round 2
CLUB
Benjamin Tison
Jeremy Scatena
VS
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
Round 2
CLUB
Federico Mouriño Proasi
Arnau Ayats Delgado
VS
Salvador Oria Ortega
Alejandro Arroyo Albert
18:00h
Round 2
CLUB
Jon Sanz Zalba
Antonio Luque Aragón
VS
Ferrán Bueno Gómez
Roger Aromi Siquier
Round 2
CLUB
David García Campos
Eduardo Abaitua Vazguez
VS
José María Mouliaa López
Nicolás Suescun
Round 2
CLUB
Jaime Menéndez Gil
Francisco Jurado Sosa
VS
Miguel Semmler Arranz
Javier Marti Hernanz
Round 2
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Adrián Ronco López
VS
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
José Carlos Gaspar Campos
19:00h
Round 2
CLUB
Bastien Blanque
Jordi Muñoz Baixas
VS
Carlos Mora Íscar
Marc Pou Serra
Round 2
CLUB
Pablo García Rodrigo
Raúl Díaz García
VS
Facundo Domínguez
Vasco Pascoal
Round 2
CLUB
Miguel González García
José Solano Marmolejo
VS
Víctor Manuel Mena Gil
Johan Bergeron
Round 2
CLUB
Javier De Paiz Ferrer
Carlos Pérez Cabeza
VS
Germán Tamame
Víctor Saenz De Navarrete
9:30h
Round 3
CLUB
Mario Del Castillo Marín
Javier Pérez Morillas
VS
Guillermo Casal Maldonado
Marc Quílez Palleja
Round 3
CLUB
Diego Gil Batista
Fran Ramírez Navas
VS
Javier Redondo Méndez
Cristian Germán Gutiérrez
Round 3
CLUB
Jose Jimenez Casas
Boris Castro García
VS
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
10:30h
Round 3
CLUB
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
VS
Salvador Oria Ortega
Alejandro Arroyo Albert
Round 3
CLUB
Jon Sanz Zalba
Antonio Luque Aragón
VS
José María Mouliaa López
Nicolás Suescun
Round 3
CLUB
Jaime Menéndez Gil
Francisco Jurado Sosa
VS
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
José Carlos Gaspar Campos
Round 3
CLUB
Bastien Blanque
Jordi Muñoz Baixas
VS
Pablo García Rodrigo
Raúl Díaz García
Round 3
CLUB
Víctor Manuel Mena Gil
Johan Bergeron
VS
Germán Tamame
Víctor Saenz De Navarrete
18:30h
Round 1
CLUB
Pilar Navarro López-Barajas
Maria Navarro López - Barajas
VS
Anouk Faure
Andrea Pérez Selles
Round 1
CLUB
María Vera Mencías
Lorena Vano
VS
Rafaella Masseron Laviaguerre Silva
Martina Fassio Goyeneche
Round 1
CLUB
Patrícia Ribeiro
Margarida Fernandes
VS
Melisa Chico Echandia
Ana María Cabrejas Ruiz
Round 1
CLUB
Lucía Pérez Parra
Mónica Gómez Rivas
VS
Gala León García
Marta Quevedo Alvare
19:30h
Round 1
CLUB
Carlotta Casali Vannicelli
Claudia Jensen Sirvent
VS
Diana Da Silva
Fiona Ligi
Round 1
CLUB
Carla Tur Mari
Pilar Escandell Planells
VS
Maria Del Mar Rodríguez Salazar
Cristina González Moro
Round 1
CLUB
Beatriz Sánchez García
Valeria Atencia Basilio
VS
Marta Pérez Arias
Noelia Márquez Rite
Round 1
CLUB
Agustina Ceretani Hegi
Cristina Musial Navarro
VS
Ksenia Sharifova
Natalia Rodríguez Laudelino
17:30h
Round 1
CLUB
Andrés Britos
Juan Manuel Vázquez
VS
Pablo García Rodrigo
Raúl Díaz García
Round 1
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
VS
Salvador Oria Ortega
Alejandro Arroyo Albert
Round 1
CLUB
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
José Carlos Gaspar Campos
VS
Jesús Moya Sos
Javier González Barahona
Round 1
CLUB
Jon Sanz Zalba
Antonio Luque Aragón
VS
Víctor Manuel Mena Gil
Johan Bergeron
16:30h
Round 1
Eduardo Alonso Chillarón
Marcello Paiva Jardim
VS
Pedro Alonso-Martínez
José David Sánchez Serrano
Round 1
CLUB
Javier Redondo Méndez
Cristian Germán Gutiérrez
VS
Juan Manuel Restivo
Javier Valdés González
Round 1
CLUB
Miguel Oliveira
Fernando Poggi
VS
Raúl Marcos Durán
Ricardo Martínez Sánchez
Round 1
CLUB
Mario Del Castillo Marín
Javier Pérez Morillas
VS
Antón Sans Riola
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
11:00h
Round 2
CLUB
Ainhoa Rico Martín
Alba Izquierdo Rodríguez
VS
Anouk Faure
Andrea Pérez Selles
Round 2
CLUB
Rafaella Masseron Laviaguerre Silva
Martina Fassio Goyeneche
VS
Aitana García Román
Carmen Castillón Gámez
Round 2
CLUB
Nuria Vivancos Vivancos
Marta Borrero Fernández De La Puente
VS
Patrícia Ribeiro
Margarida Fernandes
Round 2
CLUB
Gala León García
Marta Quevedo Alvare
VS
Patricia Martínez Fortún
Arantxa Soriano Pérez
12:00h
Round 2
CLUB
Carmen García Pardo
Marta Caparrós Maldonado
VS
Carlotta Casali Vannicelli
Claudia Jensen Sirvent
Round 2
CLUB
Carla Tur Mari
Pilar Escandell Planells
VS
Maite Gabarrus Alonso
Laia Bonilla Torres
Round 2
CLUB
Sofía Saiz Vallejo
Noa Cánovas Paredes
VS
Marta Pérez Arias
Noelia Márquez Rite
Round 2
CLUB
Ksenia Sharifova
Natalia Rodríguez Laudelino
VS
Giulia Sussarello
Chiara Pappacena
10:00h
Round 2
CLUB
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Diego Ramos
VS
Pablo García Rodrigo
Raúl Díaz García
Round 2
CLUB
Salvador Oria Ortega
Alejandro Arroyo Albert
VS
Sergio Alba Sánchez
Francisco Manuel Gil Morales
Round 2
CLUB
Iván Ramírez Del Campo
Arturo Coello Manso
VS
Jesús Moya Sos
Javier González Barahona
Round 2
CLUB
Jon Sanz Zalba
Antonio Luque Aragón
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Antonio Fernández Cano
9:00h
Round 2
CLUB
Miguel Yanguas Diez
Aris Patiniotis
VS
Eduardo Alonso Chillarón
Marcello Paiva Jardim
Round 2
CLUB
Javier Redondo Méndez
Cristian Germán Gutiérrez
VS
Denis Tomas Perino
Jorge Ruiz Gutiérrez
Round 2
CLUB
Gonzalo Díaz
Francisco Gomes
VS
Raúl Marcos Durán
Ricardo Martínez Sánchez
Round 2
CLUB
Antón Sans Riola
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
VS
Rubén Rivera Serra
Toni Bueno Gómez
Tuesday P.O.4º AFTERNOON
Round 3
PISTA 2
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Diego Ramos
VS
Salvador Oria Ortega
Alejandro Arroyo Albert
15:00h
Round 3
PISTA 2
Miguel Yanguas Diez
Aris Patiniotis
VS
Denis Tomas Perino
Jorge Ruiz Gutiérrez
Tuesday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
PISTA 2
Iván Ramírez Del Campo
Arturo Coello Manso
VS
Jon Sanz Zalba
Antonio Luque Aragón
Tuesday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA 2
Gonzalo Díaz
Francisco Gomes
VS
Rubén Rivera Serra
Toni Bueno Gómez
19:00h
Round 1
CLUB
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
VS
Sofía Saiz Vallejo
Noa Cánovas Paredes
Round 1
CLUB
Bárbara Las Heras Monterde
Isabel Domínguez Munaiz
VS
Ksenia Sharifova
Natalia Rodríguez Laudelino
Round 1
CLUB
Manuela Isabel Alaga Drosdov
Raquel Segura Aguilar
VS
Carmen García Pardo
Marta Caparrós Maldonado
Round 1
CLUB
Maite Gabarrus Alonso
Laia Bonilla Torres
VS
Andreína De Los Santos Sarasúa
Julia Polo Bautista
18:00h
Round 1
CLUB
Patricia Martínez Fortún
Arantxa Soriano Pérez
VS
Xénia Clascá Vidiella
Sara Pujals Pérez
Round 1
CLUB
Marina Martínez Lobo
Sandra Bellver Fructuoso
VS
Ainhoa Rico Martín
Alba Izquierdo Rodríguez
Round 1
CLUB
Aitana García Román
Carmen Castillón Gámez
VS
Laura Clergue
Léa Godallier
Round 1
CLUB
Nuria Vivancos Vivancos
Marta Borrero Fernández De La Puente
VS
Marina Pinacho Sánchez
Sara Ruiz Soto
9:30h
Round 2
CLUB
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
VS
Patricia Martínez Fortún
Arantxa Soriano Pérez
Round 2
CLUB
Ainhoa Rico Martín
Alba Izquierdo Rodríguez
VS
Laura Clergue
Léa Godallier
Round 2
CLUB
Bárbara Las Heras Monterde
Isabel Domínguez Munaiz
VS
Nuria Vivancos Vivancos
Marta Borrero Fernández De La Puente
Round 2
CLUB
Carmen García Pardo
Marta Caparrós Maldonado
VS
Andreína De Los Santos Sarasúa
Julia Polo Bautista
Round 1
PISTA 2
Denis Tomas Perino
Jorge Ruiz Gutiérrez
VS
Miguel Yanguas Diez
Aris Patiniotis
Round 1
PISTA CENTRAL
Maximiliano Grabiel Martínez
Cristian Gutiérrez Albizu
VS
Juan Martín Díaz Martínez
Diogo Rocha
Wednesday P.O.2º MORNING
Round 1
PISTA 2
Gonzalo Díaz
Francisco Gomes
VS
Iván Ramírez Del Campo
Arturo Coello Manso
Round 1
PISTA CENTRAL
Javier Ruiz González
Uri Botello Cohen
VS
Lucas Bergamini
Miguel Lamperti
Wednesday P.O.3º MORNING
Round 1
PISTA CENTRAL
Jerónimo González Luque
Adrián Allemandi
VS
José Rico Dasi
Ernesto Moreno Carrasco
Round 1
PISTA 2
Álvaro Cepero Rodríguez
Pablo Lijó Santos
VS
Salvador Oria Ortega
Alejandro Arroyo Albert
Wednesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA 2
Ignacio González Gadea
Sebastián Nerone
VS
Agustín Gómez Silingo
Martín Di Nenno
Round 1
PISTA CENTRAL
Víctor Ruiz Remedios
José Antonio García Diestro
VS
Jorge Nieto Ruiz
Javier Rico Dasi
Wednesday P.O.3º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Javier Garrido Gómez
Juan Mieres Petruf
VS
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
Round 1
PISTA 2
Gonzalo Rubio Pérez
Christian Fuster Simarro
VS
Agustín Gutiérrez
Juan Cruz Belluati López
15:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Javier Martínez Vázquez
Adrián Blanco Antelo
Round 1
CLUB
Carla Mesa Salazar
Celeste Paz
VS
Melania Merino Saéz
Esther Carnicero Martín
Round 1
CLUB
María Virginia Riera
Sofía Araújo
VS
Alix Collombon
Nicole Traviesa Mola
Round 1
CLUB
Ángela Caro Cantín
Nuria Rodríguez Camacho
VS
Sandra Hernández Camacho
Tamara Icardo Alcorisa
Round 1
CLUB
Lucía Sainz Pelegri
Gemma Triay Pons
VS
Ariadna Cañellas Rodero
Alicia Blanco Rojo
15:30h
Round 1
PISTA 2
Federico Quiles
Aday Santana Ferrero
VS
Ramiro Moyano
Luciano Capra
17:00h
Round 1
CLUB
Carmen Goenaga García
Beatriz Caldera Sánchez
VS
Nuria Vivancos Vivancos
Marta Borrero Fernández De La Puente
Round 1
CLUB
Catalina Tenorio
Julieta Evangelina Bidahorria
VS
Laura Clergue
Léa Godallier
Round 1
CLUB
Alba Galán Romo
Victoria Iglesias Segador
VS
Ana Catarina Nogueira
Delfina Brea Senesi
Round 1
CLUB
Teresa Navarro López-Barajas
Aranzazu Osoro Ulrich
VS
Carmen García Pardo
Marta Caparrós Maldonado
16:00h
Round 1
CLUB
Carolina Navarro Björk
Cecilia Reiter
VS
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
Round 1
CLUB
Bárbara Las Heras Monterde
Isabel Domínguez Munaiz
VS
Araceli Martínez Ibáñez
Nelida Beatriz Brito Azcona
Round 1
CLUB
Anna Cortiles Tapias
Jessica Castelló López
VS
Elisabet Amatriaín Armas
Patricia Llaguno Zielinski
Round 1
CLUB
Raquel Piltcher
Lorena Alonso De Lera
VS
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Lucía Martínez Gómez
Thursday P.O.3º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Iván Ramírez Del Campo
Arturo Coello Manso
Round 2
CLUB
Alejandra Salazar Bengoechea
Ariana Sánchez Fallada
VS
Carmen Goenaga García
Beatriz Caldera Sánchez
Round 2
PISTA 2
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Lucía Martínez Gómez
VS
Marta Marrero Marrero
Paula Josemaría Martín
15:30h
Round 2
PISTA 2
Denis Tomas Perino
Jorge Ruiz Gutiérrez
VS
Maximiliano Grabiel Martínez
Cristian Gutiérrez Albizu
9:30h
Round 2
PISTA CENTRAL
Lucas Bergamini
Miguel Lamperti
VS
Jerónimo González Luque
Adrián Allemandi
Round 2
CLUB
Carla Mesa Salazar
Celeste Paz
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
Round 2
PISTA 2
Marta Ortega Gallego
Beatriz González Fernández
VS
Alix Collombon
Nicole Traviesa Mola
Thursday P.O.2º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Álvaro Cepero Rodríguez
Pablo Lijó Santos
VS
Franco Stupaczuk
Carlos Daniel Gutiérrez
Round 2
CLUB
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
VS
Bárbara Las Heras Monterde
Isabel Domínguez Munaiz
Round 2
PISTA 2
Ángela Caro Cantín
Nuria Rodríguez Camacho
VS
Elisabet Amatriaín Armas
Patricia Llaguno Zielinski
15:00h
Round 2
PISTA CENTRAL
Agustín Tapia
Fernando Belasteguín
VS
Agustín Gómez Silingo
Martín Di Nenno
Thursday P.O.2º AFTERNOON
Round 2
PISTA CENTRAL
Jorge Nieto Ruiz
Javier Rico Dasi
VS
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
Round 2
PISTA 2
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Agustín Gutiérrez
Juan Cruz Belluati López
Thursday P.O.3º AFTERNOON
Round 2
PISTA CENTRAL
Ramiro Moyano
Luciano Capra
VS
Pablo Lima
Francisco Navarro Compán
Thursday P.O.4º MORNING
Round 2
CLUB
Catalina Tenorio
Julieta Evangelina Bidahorria
VS
Alba Galán Romo
Victoria Iglesias Segador
Round 2
PISTA 2
Lucía Sainz Pelegri
Gemma Triay Pons
VS
Teresa Navarro López-Barajas
Aranzazu Osoro Ulrich
15:30h
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Denis Tomas Perino
Jorge Ruiz Gutiérrez
Friday P.O.3º MORNING
Round 3
PISTA CENTRAL
Lucas Bergamini
Miguel Lamperti
VS
Franco Stupaczuk
Carlos Daniel Gutiérrez
Friday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Agustín Tapia
Fernando Belasteguín
VS
Jorge Nieto Ruiz
Javier Rico Dasi
Friday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Pablo Lima
Francisco Navarro Compán
9:30h
Round 3
PABELLON
Alejandra Salazar Bengoechea
Ariana Sánchez Fallada
VS
Alba Galán Romo
Victoria Iglesias Segador
Friday P.O.2º MORNING
Round 3
PISTA 2
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
Round 3
PABELLON
Lucía Sainz Pelegri
Gemma Triay Pons
VS
Marta Marrero Marrero
Paula Josemaría Martín
10:00h
Round 3
PISTA 2
Marta Ortega Gallego
Beatriz González Fernández
VS
Elisabet Amatriaín Armas
Patricia Llaguno Zielinski
Saturday P.O.2º MORNING
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Franco Stupaczuk
Carlos Daniel Gutiérrez
Saturday P.O.2º AFTERNOON
Round 4
PISTA CENTRAL
Agustín Tapia
Fernando Belasteguín
VS
Federico Chingotto
Juan Tello
16:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Ariana Sánchez Fallada
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
10:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
Marta Ortega Gallego
Beatriz González Fernández
VS
Marta Marrero Marrero
Paula Josemaría Martín
Sunday P.O.2º MORNING
Round 5
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Federico Chingotto
Juan Tello
10:00h
Round 5
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Ariana Sánchez Fallada
VS
Marta Marrero Marrero
Paula Josemaría Martín