27-04.0506.2017
Real Club de Polo de Barcelona
Schedule subject to change for the Estrella Damm Barcelona Master 2017
20:00h
Round 1
CLUB
Marc Quílez Palleja
Miguel Ángel Solbes Llorens
VS
Joel Climent Subirats
Ferrán Bueno Gómez
Round 1
CLUB
Javier De Paiz Ferrer
Antonio Muñoz Navarro
VS
Fernando Aldao Sánchez
Pablo Valín Fernández
Round 1
CLUB
Jaime Saldaña Tome
Rubén Ruíz Benítez
VS
Denis Tomas Perino
Federico Pérez Millán
Round 1
CLUB
Sebastián Iranzo-Díaz Blanco
Manuel Prado Prego
VS
Eduardo Alonso Chillarón
Alejandro Arroyo Albert
19:00h
Round 1
CLUB
Javier Rico Dasi
Jorge Nieto Ruiz
VS
Jorge Couceiro Figueroa
Iago González Niño
Round 1
CLUB
Daniel Rivera Marco
David Ortiz Dijan
VS
Iker Del Valle González
Daniel Bressel Ambrossi
Round 1
CLUB
Jacobo Blanco De Miguel
Pedro San Román Gomendio
VS
Javier Rodríguez Acosta
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Round 1
CLUB
Ivan Serrano Moreno
Carlos Rico Casao
VS
Alejandro Urzola Abad
Iván Quiroga Senao
Round 1
CLUB
Fran Ramírez Navas
Jorge Señorán Frutuoso
VS
Raúl Pérez Acosta
Javier Eloy Pérez Pérez
Round 1
CLUB
Fabricio Cattaneo
Álvaro Jauregui Sadaba
VS
Christian Medina Murphy
Luís Ortega Pérez
Round 1
CLUB
Guillermo Castañón Labatsuzan
Pablo González Neria
VS
Kim Olsson
Tobias Blixt
16:00h
Round 1
CLUB
Adriá Mercadal Berenguer
Vasco Pascoal
VS
David Alten
Christoph Krenn
Round 1
CLUB
Johan Bergeron
Bastien Blanque
VS
Gerard Francino Gras
Ferran Insa Sotillo
Round 1
CLUB
Agustín Gutiérrez
José David Sánchez Serrano
VS
Antonio González Vázquez-Monjardín
Boris Castro García
Round 1
CLUB
Xavier De Benito Fraile
Pablo Acevedo Iturribarria
VS
Víctor Sánchez Vera
Lucas Bracchi
Round 1
CLUB
José Carlos Gaspar Campos
Jerónimo González Luque
VS
Jorge Hernán Tupayachi Llanos
Sergio Mauricio Bursa García
Round 1
CLUB
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
Cándido Jorge Alfaro
VS
Borja López Vidal
Jacobo Pérez Cendón
Round 1
CLUB
Roberto Rodríguez Alonso
Christian Ramos Abad
VS
Mauricio Andrini
Richard Brooks
17:00h
Round 1
CLUB
Jaume Santó Valdivieso
Albert Torras Cortada
VS
Ignacio Yohn Pozo
Víctor Manuel Renes López
Round 1
CLUB
Sebastiao Mendonça
Bernardo Bastos
VS
José María Mouliaa López
Jesús García Garre
Round 1
CLUB
Pedro Vera Castillo
Adrián Torres Montero
VS
Ignacio Otero Pérez
Aitor García Bassas
Round 1
CLUB
Jeremy Gala
Jorge De Benito Fraile
VS
Álvaro García Gallego
Mario Cerezo Casado
Round 1
CLUB
Guillermo Casal Maldonado
Sergi Nogueras Lorenzo
VS
Juan José Gutiérrez Vicario
David Gutiérrez
Round 1
CLUB
Toni Gómez Ribera
Roger Aromi Siquier
VS
Agustín Tapia
Luciano Soliverez
Round 1
CLUB
Nauzet Guedes Hernández
Xavi Planas Willis
VS
Manuel Rocafort Lores
Marcelo Capitani
18:00h
Round 1
CLUB
Albert Nogueras Jiménez
David Estéban Jacobs
VS
Antón Sans Riola
Eric Ginel Valero
Round 1
CLUB
Francisco Manuel Gil Morales
Javier Martínez Vázquez
VS
David Leal Martínez
Jorge Ruiz Gutiérrez
Round 1
CLUB
Luis Alfredo Domínguez Pérez
Jon Sanz Zalba
VS
Cayetano Rocafort Lores
Jesús Espejo Sánchez
Round 1
CLUB
Mauricio Ignacio Guerrero Gonzalez
Ignacio Andrés Lehyt Sances
VS
Javier González Barahona
Miguel González García
Round 1
CLUB
Alejandro Tasa Van Beek
Gonzalo Pérez Arbona
VS
Javier Valdés González
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Round 1
CLUB
Alfonso Viuda Hernández
Julián Gomariz García
VS
Lucas Bergamini
Juliano Bergamini
Round 1
CLUB
Gerard Godo Ortega
Darío Gauna
VS
Lucas Silveira Da Cunha
Javier Redondo Méndez
12:30h
Round 2
CLUB
Marc Quílez Palleja
Miguel Ángel Solbes Llorens
VS
Javier De Paiz Ferrer
Antonio Muñoz Navarro
Round 2
CLUB
Jacobo Blanco De Miguel
Pedro San Román Gomendio
VS
Alejandro Urzola Abad
Iván Quiroga Senao
Round 2
CLUB
Fran Ramírez Navas
Jorge Señorán Frutuoso
VS
Fabricio Cattaneo
Álvaro Jauregui Sadaba
11:30h
Round 2
CLUB
Jorge Couceiro Figueroa
Iago González Niño
VS
Iker Del Valle González
Daniel Bressel Ambrossi
Round 2
CLUB
Javier González Barahona
Miguel González García
VS
Javier Valdés González
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Round 2
CLUB
Lucas Bergamini
Juliano Bergamini
VS
Lucas Silveira Da Cunha
Javier Redondo Méndez
9:30h
Round 2
CLUB
Adriá Mercadal Berenguer
Vasco Pascoal
VS
Gerard Francino Gras
Ferran Insa Sotillo
Round 2
CLUB
Agustín Gutiérrez
José David Sánchez Serrano
VS
Víctor Sánchez Vera
Lucas Bracchi
Round 2
CLUB
José Carlos Gaspar Campos
Jerónimo González Luque
VS
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
Cándido Jorge Alfaro
Round 2
CLUB
Roberto Rodríguez Alonso
Christian Ramos Abad
VS
Jaume Santó Valdivieso
Albert Torras Cortada
Round 2
CLUB
Agustín Tapia
Luciano Soliverez
VS
Manuel Rocafort Lores
Marcelo Capitani
10:30h
Round 2
CLUB
Antón Sans Riola
Eric Ginel Valero
VS
Denis Tomas Perino
Federico Pérez Millán
Round 2
CLUB
Eduardo Alonso Chillarón
Alejandro Arroyo Albert
VS
David Leal Martínez
Jorge Ruiz Gutiérrez
Round 2
CLUB
José María Mouliaa López
Jesús García Garre
VS
Ignacio Otero Pérez
Aitor García Bassas
Round 2
CLUB
Álvaro García Gallego
Mario Cerezo Casado
VS
Guillermo Casal Maldonado
Sergi Nogueras Lorenzo
Round 2
CLUB
Kim Olsson
Tobias Blixt
VS
Cayetano Rocafort Lores
Jesús Espejo Sánchez
19:00h
Round 3
CLUB
Marc Quílez Palleja
Miguel Ángel Solbes Llorens
VS
Iker Del Valle González
Daniel Bressel Ambrossi
Round 3
CLUB
Jacobo Blanco De Miguel
Pedro San Román Gomendio
VS
Fabricio Cattaneo
Álvaro Jauregui Sadaba
Round 3
CLUB
José María Mouliaa López
Jesús García Garre
VS
Guillermo Casal Maldonado
Sergi Nogueras Lorenzo
Round 3
CLUB
Javier Valdés González
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
VS
Lucas Bergamini
Juliano Bergamini
17:30h
Round 3
CLUB
Adriá Mercadal Berenguer
Vasco Pascoal
VS
Agustín Gutiérrez
José David Sánchez Serrano
Round 3
CLUB
José Carlos Gaspar Campos
Jerónimo González Luque
VS
Jaume Santó Valdivieso
Albert Torras Cortada
Round 3
CLUB
Denis Tomas Perino
Federico Pérez Millán
VS
David Leal Martínez
Jorge Ruiz Gutiérrez
Round 3
CLUB
Agustín Tapia
Luciano Soliverez
VS
Cayetano Rocafort Lores
Jesús Espejo Sánchez
16:00h
Round 1
CLUB
Carmen García Pardo
Miriam Lorente Tortosa
VS
Iris Donate Murcia
Arantxa Soriano Pérez
Round 1
CLUB
Nuria Rivas Vázquez
María Del Mar Cabrera Serrano
VS
Cristina Torrecillas Romera
Helga García Ortuño
Round 1
CLUB
Carla Martín Avilés
María Pérez Luján
VS
Carla Méndez Riba
Manuela Schuck Silva
Round 1
CLUB
Eugenia Guimet Bigas
Carlota García García
VS
Sara Marcos Durán
Laura Martínez Escribano
Round 2
CLUB
Lucas De Oliveira Campagnolo
Martín Di Nenno
VS
Agustín Tapia
Luciano Soliverez
15:00h
Round 1
CLUB
Ingrid Van Boven Campoy
Filipa Mendonça
VS
Xénia Clascá Vidiella
Laia Bonilla Torres
Round 1
CLUB
Martina Camorani
Maria Maderna
VS
Marina Pinacho Sánchez
Lidia Llanos De La Fuente
Round 1
CLUB
Araceli Martínez Ibáñez
Estela Francés Fernández
VS
Cristina Ens Clua
Audrey Casanova
Round 1
CLUB
Nuria Rovira Noguer
Cristina Gomis Argemi
VS
Silvia López Vidal
Sofía Araújo
10:00h
Round 1
CLUB
Lucas De Oliveira Campagnolo
Martín Di Nenno
VS
Agustín Gutiérrez
José David Sánchez Serrano
Round 1
CLUB
David García Campos
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Agustín Tapia
Luciano Soliverez
Round 1
CLUB
Christian Fuster Simarro
Francisco Gomes
VS
Denis Tomas Perino
Federico Pérez Millán
Round 1
CLUB
Antonio Fernández Cano
Eduard Bainad Puig
VS
José Carlos Gaspar Campos
Jerónimo González Luque
11:30h
Round 1
CLUB
José María Mouliaa López
Jesús García Garre
VS
Andoni Bardasco Salazar
Sergio Icardo Alcorisa
Round 1
CLUB
Jacobo Blanco De Miguel
Pedro San Román Gomendio
VS
Matías Nicoletti
Salvador Oria Ortega
Round 1
CLUB
Javier Valdés González
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
VS
Juan Manuel Restivo
José Rico Dasi
Round 1
CLUB
Marc Quílez Palleja
Miguel Ángel Solbes Llorens
VS
Andrés Britos
Ernesto Moreno Carrasco
19:00h
Round 2
CLUB
Christian Fuster Simarro
Francisco Gomes
VS
Antonio Fernández Cano
Eduard Bainad Puig
20:30h
Round 2
CLUB
Andoni Bardasco Salazar
Sergio Icardo Alcorisa
VS
Matías Nicoletti
Salvador Oria Ortega
17:30h
Round 2
CLUB
Juan Manuel Restivo
José Rico Dasi
VS
Andrés Britos
Ernesto Moreno Carrasco
10:00h
Round 2
CLUB
Eva Gayoso Orpinell
Nicole Traviesa Mola
VS
Paloma Lázaro Gómez
María Varela Piñeiro
Round 2
CLUB
Carla Barciela Rodríguez
Sabela Barciela Rodríguez
VS
Ingrid Van Boven Campoy
Filipa Mendonça
Round 2
CLUB
Marina Pinacho Sánchez
Lidia Llanos De La Fuente
VS
Araceli Martínez Ibáñez
Estela Francés Fernández
Round 2
CLUB
Nuria Rovira Noguer
Cristina Gomis Argemi
VS
Ornella Visotto
Silvia Navarro Orgilles
11:00h
Round 2
CLUB
Biljana Billie Gajic
Antonette Andersson
VS
Iris Donate Murcia
Arantxa Soriano Pérez
Round 2
CLUB
Nuria Rivas Vázquez
María Del Mar Cabrera Serrano
VS
Carla Méndez Riba
Manuela Schuck Silva
Round 2
CLUB
Eugenia Guimet Bigas
Carlota García García
VS
Meli García Truchado
Laura Clergue
Round 2
CLUB
María Blázquez Mota
Mariana Cordero Cudero
VS
Anna Cortiles Tapias
Ainhoa Rico Martín
18:00h
Round 1
CLUB
Alicia Blanco Rojo
Beatriz Caldera Sánchez
VS
Eva Gayoso Orpinell
Nicole Traviesa Mola
Round 1
CLUB
Cristina Bala Abella
Lara Tena Fusalba
VS
Nuria Rovira Noguer
Cristina Gomis Argemi
Round 1
CLUB
Inés Muñoz Escudero
Paula Josemaría Martín
VS
Ingrid Van Boven Campoy
Filipa Mendonça
Round 1
CLUB
Idoia Martín Egaña
Juncal Aizpurua Menéndez
VS
Marina Pinacho Sánchez
Lidia Llanos De La Fuente
19:30h
Round 1
CLUB
Anna Cortiles Tapias
Ainhoa Rico Martín
VS
Alba Izquierdo Rodríguez
Reyes Medina Cuadra
Round 1
CLUB
Meli García Truchado
Laura Clergue
VS
Andreína De Los Santos Sarasúa
Patricia Mowbray Morales
Round 1
CLUB
Iris Donate Murcia
Arantxa Soriano Pérez
VS
Alicia Seijas Cali
Carmen León Solana
Round 1
CLUB
Nuria Rivas Vázquez
María Del Mar Cabrera Serrano
VS
Alicia Lilian Berl
Ana Laura Grandes
Tuesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PABELLON
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
VS
Ignacio González Gadea
Germán Tamame
Round 1
CLUB
Juan Manuel Restivo
José Rico Dasi
VS
Agustín Tapia
Luciano Soliverez
Tuesday P.O.4º AFTERNOON
Round 1
CLUB
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Pedro Alonso-Martínez
Javier Ruiz González
Round 1
PABELLON
Matías Marina Artuso
Miguel Lamperti
VS
Federico Quiles
Jordi Muñoz Baixas
Tuesday P.O.3º AFTERNOON
Round 1
CLUB
Raúl Díaz García
Raúl Marcos Durán
VS
Alejandro Ruiz Granados
Sebastián Nerone
Round 1
PABELLON
Franco Stupaczuk
Cristian Gutiérrez Albizu
VS
Javier Escalante
Toni Bueno Gómez
15:00h
Round 1
CLUB
Rubén Rivera Serra
Gerard Company Escriche
VS
Adrián Blanco Antelo
Diego Ramos
Round 1
PABELLON
Pablo Lijó Santos
Guillermo Lahoz Rodríguez
VS
Antonio Luque Aragón
Diogo Rocha
10:30h
Round 2
CLUB
Eva Gayoso Orpinell
Nicole Traviesa Mola
VS
Nuria Rovira Noguer
Cristina Gomis Argemi
Round 2
CLUB
Ingrid Van Boven Campoy
Filipa Mendonça
VS
Idoia Martín Egaña
Juncal Aizpurua Menéndez
Round 2
CLUB
Anna Cortiles Tapias
Ainhoa Rico Martín
VS
Meli García Truchado
Laura Clergue
Round 2
CLUB
Alicia Seijas Cali
Carmen León Solana
VS
Alicia Lilian Berl
Ana Laura Grandes
18:00h
Round 1
PABELLON
Ramiro Moyano
Adrián Allemandi
VS
Gonzalo Díaz
Luciano Capra
16:00h
Round 1
PABELLON
Alejandro Galán Romo
Juan Cruz Belluati López
VS
Aday Santana Ferrero
Álvaro Cepero Rodríguez
13:00h
Round 1
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Juan Manuel Vázquez
VS
José Antonio García Diestro
Martín Sánchez Piñeiro
12:00h
Round 1
PABELLON
Christian Fuster Simarro
Francisco Gomes
VS
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
10:00h
Round 1
PABELLON
Víctor Ruiz Remedios
Gonzalo Rubio Pérez
VS
Marcello Paiva Jardim
Juan Lebrón Chincoa
14:00h
Round 1
PABELLON
Uri Botello Cohen
Fernando Poggi
VS
Agustín Gómez Silingo
Maximiliano Grabiel Martínez
15:00h
Round 1
CLUB
Cristian Germán Gutiérrez
Aris Patiniotis
VS
Gabriel Reca
Javier Concepción Andrés
20:00h
Round 1
PABELLON
Matías Nicoletti
Salvador Oria Ortega
VS
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
Round 1
CLUB
Alicia Lilian Berl
Ana Laura Grandes
VS
Delfina Brea Senesi
Sara Pujals Pérez
Round 1
CLUB
Catalina Tenorio
Victoria Iglesias Segador
VS
Meli García Truchado
Laura Clergue
Round 1
CLUB
Ingrid Van Boven Campoy
Filipa Mendonça
VS
Nuria Rovira Noguer
Cristina Gomis Argemi
Round 1
CLUB
Lorena Alonso De Lera
Noelia Márquez Rite
VS
Marta Ortega Gallego
Ariana Sánchez Fallada
18:30h
Round 1
CLUB
Teresa Anillo Ramírez
Marta González De La Fuente
VS
Vanesa Alonso Rodríguez
Isabel Domínguez Munaiz
Round 1
CLUB
Alba Galán Romo
María Del Carmen Villalba Sánchez
VS
Sandra Hernández Camacho
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Round 1
CLUB
Paula Eyheraguibel
Aranzazu Osoro Ulrich
VS
Clara Teresa Siverio Trujillo
Lorena Barbero Chichón
Round 1
CLUB
Carla Mesa Salazar
Lucía Martínez Gómez
VS
Beatriz González Fernández
Elena Ramírez Gómez
17:00h
Round 1
CLUB
Cynthia Pérez Domenech
Andrea Medina Tomás
VS
Verónica Virseda Sánchez
Nuria Rodríguez Camacho
Round 1
CLUB
Ana Catarina Nogueira
Valeria Pavón
VS
Maite Gabarrus Alonso
Tamara Icardo Alcorisa
Round 1
CLUB
Esther Lasheras Varade
Gabriela Bartomioli
VS
Cecilia Reiter
Carolina Navarro Björk
Round 1
CLUB
Marta Talaván Ruiz
Ángela Caro Cantín
VS
Nelida Beatriz Brito Azcona
Teresa Navarro López-Barajas
Thursday P.O.2º AFTERNOON
Round 2
PABELLON
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
VS
Pedro Alonso-Martínez
Javier Ruiz González
20:00h
Round 2
PABELLON
Gonzalo Díaz
Luciano Capra
VS
Alejandro Ruiz Granados
Sebastián Nerone
Thursday P.O.3º MORNING
Round 2
PABELLON
Matías Marina Artuso
Miguel Lamperti
VS
Rubén Rivera Serra
Gerard Company Escriche
9:00h
Round 2
PABELLON
Franco Stupaczuk
Cristian Gutiérrez Albizu
VS
Pablo Lijó Santos
Guillermo Lahoz Rodríguez
Thursday P.O.2º MORNING
Round 2
PABELLON
Juan Manuel Restivo
José Rico Dasi
VS
Alejandro Galán Romo
Juan Cruz Belluati López
15:30h
Round 2
PABELLON
José Antonio García Diestro
Martín Sánchez Piñeiro
VS
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
Thursday P.O.4º MORNING
Round 2
PABELLON
Marcello Paiva Jardim
Juan Lebrón Chincoa
VS
Agustín Gómez Silingo
Maximiliano Grabiel Martínez
Thursday P.O.3º AFTERNOON
Round 2
PABELLON
Gabriel Reca
Javier Concepción Andrés
VS
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
19:30h
Round 2
CLUB
María José Sánchez Alayeto
María Pilar Sánchez Alayeto
VS
Vanesa Alonso Rodríguez
Isabel Domínguez Munaiz
Round 2
CLUB
Alba Galán Romo
María Del Carmen Villalba Sánchez
VS
Paula Eyheraguibel
Aranzazu Osoro Ulrich
Round 2
CLUB
Nuria Rovira Noguer
Cristina Gomis Argemi
VS
Marta Ortega Gallego
Ariana Sánchez Fallada
Round 2
CLUB
Nelida Beatriz Brito Azcona
Teresa Navarro López-Barajas
VS
Marta Marrero Marrero
Alejandra Salazar Bengoechea
18:00h
Round 2
CLUB
Elisabet Amatriaín Armas
Patricia Llaguno Zielinski
VS
Alicia Lilian Berl
Ana Laura Grandes
Round 2
CLUB
Catalina Tenorio
Victoria Iglesias Segador
VS
Cynthia Pérez Domenech
Andrea Medina Tomás
Round 2
CLUB
Ana Catarina Nogueira
Valeria Pavón
VS
Cecilia Reiter
Carolina Navarro Björk
Round 2
CLUB
Carla Mesa Salazar
Lucía Martínez Gómez
VS
Gemma Triay Pons
Lucía Sainz Pelegri
Friday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
PABELLON
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
VS
Gonzalo Díaz
Luciano Capra
20:00h
Round 3
PABELLON
Matías Marina Artuso
Miguel Lamperti
VS
Franco Stupaczuk
Cristian Gutiérrez Albizu
15:00h
Round 3
PABELLON
Alejandro Galán Romo
Juan Cruz Belluati López
VS
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
Friday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PABELLON
Agustín Gómez Silingo
Maximiliano Grabiel Martínez
VS
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
12:00h
Round 3
CLUB
María José Sánchez Alayeto
María Pilar Sánchez Alayeto
VS
Alba Galán Romo
María Del Carmen Villalba Sánchez
Round 3
PABELLON
Marta Ortega Gallego
Ariana Sánchez Fallada
VS
Marta Marrero Marrero
Alejandra Salazar Bengoechea
10:00h
Round 3
CLUB
Elisabet Amatriaín Armas
Patricia Llaguno Zielinski
VS
Catalina Tenorio
Victoria Iglesias Segador
Round 3
PABELLON
Cecilia Reiter
Carolina Navarro Björk
VS
Gemma Triay Pons
Lucía Sainz Pelegri
16:00h
Round 4
PABELLON
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
VS
Franco Stupaczuk
Cristian Gutiérrez Albizu
12:00h
Round 4
PABELLON
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
VS
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
0:00h
Round 4
PABELLON
María José Sánchez Alayeto
María Pilar Sánchez Alayeto
VS
Catalina Tenorio
Victoria Iglesias Segador
Round 4
PABELLON
Gemma Triay Pons
Lucía Sainz Pelegri
VS
Marta Marrero Marrero
Alejandra Salazar Bengoechea
12:00h
Round 5
PABELLON
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
VS
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
0:00h
Round 5
PABELLON
María José Sánchez Alayeto
María Pilar Sánchez Alayeto
VS
Gemma Triay Pons
Lucía Sainz Pelegri