09-16.05.2021
Complejo Deportivo de As Travesas
Schedule subject to change for the Cupra Vigo Open 2021
9:30h
Round 1
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Adrián Ronco López
VS
Daniel De Castro Bautista
Exequiel Mouriño Proasi
Round 1
CLUB
Rubén Sánchez Sánchez
Francisco José Calvache Segura
VS
Daniel Bressel Ambrossi
David García Campos
Round 1
CLUB
José Luis González Rodríguez
Álvaro Meléndez Amaya
VS
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
Round 1
CLUB
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
VS
David Antolín Solla
Manuel Prado Prego
Round 1
CLUB
Iván Navarrete Pedraza
Carlos Mora Íscar
VS
Jesús Ruíz Bohorquez
Adriá Mercadal Berenguer
Round 1
CLUB
Jose Jimenez Casas
Cristobal García Blanco
VS
David Fernández Fernandez
Alonso Rodríguez Martínez
10:30h
Round 1
CLUB
Iago González Niño
Daniel Avilés Cayuela
VS
Ricardo Martins
Enrique Martos López
Round 1
CLUB
Igor Amondarain González
Iván Arrondo Pérez
VS
Borja Yribarren Abecia
Borja López Vidal
Round 1
CLUB
Boris Castro García
Martín Ariel Andornino
VS
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
Round 1
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
VS
Luis Pozo Carballo
Pedro Meléndez Amaya
Round 1
CLUB
Daniel Luna Peinado
Adrián Marqués Berdonce
VS
Víctor Manuel Mena Gil
Pablo García Rodrigo
Round 1
CLUB
Miguel González García
Jaime Fermosell Delgado
VS
Sergio Borrero Fernández De La Puente
Alejandro Gonzalez Perez
11:30h
Round 1
CLUB
Adrián Corona Roldán
Alfonso Sánchez Arriaga
VS
Pablo González Neria
Cándido Jorge Alfaro
Round 1
CLUB
Alejandro Tasa Van Beek
Oscar Vazquez Fernandez
VS
Valentino Acosta Kremnitzer
Santino Giuliani Lombardo
Round 1
CLUB
Pedro Araújo
Afonso Fazendeiro
VS
Juan Manuel Vázquez
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
Round 1
CLUB
José María Mouliaa López
Enrique Goenaga Garcia
VS
Carl Knutsson
Daniel Windahl
Round 1
CLUB
Bastien Blanque
Thomas Leygue
VS
Ignacio Vilariño Gestoso
Antonio González Vázquez-Monjardín
Round 1
CLUB
Iker Del Valle González
Pablo Castillo Valverde
VS
Luís Ortega Pérez
Pablo Acevedo Iturribarria
12:30h
Round 1
CLUB
Douglas Rutgersson
Alberto Molina Domínguez
VS
Federico Mouriño Proasi
Carlos Martí Vaño
Round 1
CLUB
Hugo García Martínez
Víctor Saenz De Navarrete
VS
Pablo Pastor Landáburu
Jorge Alfonso Vega Rivas
Round 1
CLUB
Gonzalo Pérez Arbona
Juan Carlos Diaz Martin
VS
Fran Ramírez Navas
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 1
CLUB
Simon Vasquez
Johan Bergeron
VS
Sergio Esteban Barroso
Alejandro Gil Muñoz
Round 1
CLUB
Jorge Burgos Luca De Tena
Pablo José Díaz Romero
VS
Marc Pou Serra
Raul Medina Lopez
Round 1
CLUB
Diego Gil Batista
Gabriel Toledo Amador
VS
Karlos Rodríguez Vidal
Francisco Alameda Robles
16:00h
Round 2
CLUB
José Carlos Bernal Rodríguez
Francisco Gomes
VS
Javier Rodríguez Márquez
Adrián Ronco López
Round 2
CLUB
Daniel Bressel Ambrossi
David García Campos
VS
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
Round 2
CLUB
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
VS
Jesús Ruíz Bohorquez
Adriá Mercadal Berenguer
Round 2
CLUB
Jose Jimenez Casas
Cristobal García Blanco
VS
José Carlos Gaspar Campos
Miguel Benítez Lara
17:00h
Round 2
CLUB
Marcello Paiva Jardim
Fernando Cebrian Groba
VS
Iago González Niño
Daniel Avilés Cayuela
Round 2
CLUB
Igor Amondarain González
Iván Arrondo Pérez
VS
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
Round 2
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
VS
Daniel Luna Peinado
Adrián Marqués Berdonce
Round 2
CLUB
Miguel González García
Jaime Fermosell Delgado
VS
Jaime Menéndez Gil
Fernando Poggi
18:00h
Round 2
CLUB
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Benjamin Tison
VS
Pablo González Neria
Cándido Jorge Alfaro
Round 2
CLUB
Valentino Acosta Kremnitzer
Santino Giuliani Lombardo
VS
Pedro Araújo
Afonso Fazendeiro
Round 2
CLUB
José María Mouliaa López
Enrique Goenaga Garcia
VS
Ignacio Vilariño Gestoso
Antonio González Vázquez-Monjardín
Round 2
CLUB
Luís Ortega Pérez
Pablo Acevedo Iturribarria
VS
Guillermo Casal Maldonado
Javier Redondo Méndez
19:00h
Round 2
CLUB
Vasco Pascoal
Facundo Domínguez
VS
Federico Mouriño Proasi
Carlos Martí Vaño
Round 2
CLUB
Hugo García Martínez
Víctor Saenz De Navarrete
VS
Fran Ramírez Navas
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 2
CLUB
Simon Vasquez
Johan Bergeron
VS
Jorge Burgos Luca De Tena
Pablo José Díaz Romero
Round 2
CLUB
Karlos Rodríguez Vidal
Francisco Alameda Robles
VS
Marc Quílez Palleja
Cristian Germán Gutiérrez
9:30h
Round 3
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Adrián Ronco López
VS
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
Round 3
CLUB
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
VS
José Carlos Gaspar Campos
Miguel Benítez Lara
Round 3
CLUB
Marcello Paiva Jardim
Fernando Cebrian Groba
VS
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
Round 3
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
VS
Miguel González García
Jaime Fermosell Delgado
10:30h
Round 3
CLUB
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Benjamin Tison
VS
Pedro Araújo
Afonso Fazendeiro
Round 3
CLUB
José María Mouliaa López
Enrique Goenaga Garcia
VS
Guillermo Casal Maldonado
Javier Redondo Méndez
Round 3
CLUB
Vasco Pascoal
Facundo Domínguez
VS
Fran Ramírez Navas
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 3
CLUB
Simon Vasquez
Johan Bergeron
VS
Marc Quílez Palleja
Cristian Germán Gutiérrez
14:00h
Round 1
CLUB
Agustina Ceretani Hegi
Carla Castillo Velarde
VS
Carla Barciela Rodríguez
Sabela Barciela Rodríguez
Round 1
CLUB
Cristina González Moro
Melisa Chico Echandia
VS
Carlotta Casali Vannicelli
Carolina Orsi Gallorini
Round 1
CLUB
Mireia Herrada Ruiz
Martina Fassio Goyeneche
VS
Aitana Perez Encinas
Pilar Albarran Villalon
Round 1
CLUB
Patrícia Ribeiro
Margarida Fernandes
VS
María Vera Mencías
Noemí Aguilar Carrillo
15:00h
Round 1
CLUB
Iris Donate Murcia
Cristina Musial Navarro
VS
Ana María Cabrejas Ruiz
Catarina Castro Vilela
Round 1
CLUB
Natalia Sanz Garcia
Noelia Márquez Rite
VS
Marta Pérez Arias
Lourdes Pascual Rodríguez
Round 1
CLUB
Ana Varo Ramos
Lorena Vano
VS
Alicia Alegre Masnou
Silvia López Vidal
Round 1
CLUB
Rebeca Lopez Lopez
Melissa Martin
VS
Marina Guinart España
Manuela Isabel Alaga Drosdov
16:00h
Round 1
CLUB
Eduardo Alonso Chillarón
Jesús Moya Sos
VS
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
Round 1
CLUB
Juan Manuel Restivo
Raúl Marcos Durán
VS
Nicolás Suescun
Sebastián Nerone
Round 1
CLUB
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
VS
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
Round 1
CLUB
Javier Pérez Morillas
Miguel Ángel Solbes Llorens
VS
Miguel González García
Jaime Fermosell Delgado
17:00h
Round 1
CLUB
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Benjamin Tison
VS
José María Mouliaa López
Enrique Goenaga Garcia
Round 1
CLUB
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
VS
Vasco Pascoal
Facundo Domínguez
Round 1
CLUB
Andrés Britos
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Jaime Muñoz Enrile
Javier García Mora
Round 1
CLUB
Marc Quílez Palleja
Cristian Germán Gutiérrez
VS
José David Sánchez Serrano
Javier Valdés González
11:00h
Round 2
CLUB
Chiara Pappacena
Giulia Sussarello
VS
Agustina Ceretani Hegi
Carla Castillo Velarde
Round 2
CLUB
Carlotta Casali Vannicelli
Carolina Orsi Gallorini
VS
Helena Wyckaert
Manuela Schuck Silva
Round 2
CLUB
Raquel Segura Aguilar
Mónica Gómez Rivas
VS
Mireia Herrada Ruiz
Martina Fassio Goyeneche
Round 2
CLUB
Patrícia Ribeiro
Margarida Fernandes
VS
Ainhoa Rico Martín
Marina Pinacho Sánchez
12:00h
Round 2
CLUB
Nuria Vivancos Vivancos
Xénia Clascá Vidiella
VS
Ana María Cabrejas Ruiz
Catarina Castro Vilela
Round 2
CLUB
Marta Pérez Arias
Lourdes Pascual Rodríguez
VS
Noa Cánovas Paredes
Jimena Velasco Postiguillo
Round 2
CLUB
Gala León García
Alicia Seijas Cali
VS
Ana Varo Ramos
Lorena Vano
Round 2
CLUB
Marina Guinart España
Manuela Isabel Alaga Drosdov
VS
Sofía Saiz Vallejo
Marina Martínez Lobo
9:00h
Round 2
CLUB
Ignacio González Gadea
Víctor Ruiz Remedios
VS
Eduardo Alonso Chillarón
Jesús Moya Sos
Round 2
CLUB
Juan Manuel Restivo
Raúl Marcos Durán
VS
Antón Sans Riola
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
Round 2
CLUB
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Salvador Oria Ortega
VS
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
Round 2
CLUB
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Benjamin Tison
VS
Aday Santana Ferrero
Cristian Gutiérrez Albizu
10:00h
Round 2
CLUB
Rubén Rivera Serra
Toni Bueno Gómez
VS
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
Round 2
CLUB
Andrés Britos
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Aris Patiniotis
Jon Sanz Zalba
Round 2
CLUB
Jorge Ruiz Gutiérrez
Diego Ramos
VS
Marc Quílez Palleja
Cristian Germán Gutiérrez
Round 2
CLUB
Miguel González García
Jaime Fermosell Delgado
VS
Adrián Blanco Antelo
Maximiliano Grabiel Martínez
15:30h
Round 3
PISTA CENTRAL
Eduardo Alonso Chillarón
Jesús Moya Sos
VS
Antón Sans Riola
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
Round 3
PISTA 2
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Salvador Oria Ortega
VS
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Benjamin Tison
Tuesday INJURED PLAYER
Round 3
PISTA 2
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
VS
Aris Patiniotis
Jon Sanz Zalba
Tuesday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Jorge Ruiz Gutiérrez
Diego Ramos
VS
Adrián Blanco Antelo
Maximiliano Grabiel Martínez
18:00h
Round 1
CLUB
Ángela Caro Cantín
Nuria Rodríguez Camacho
VS
Marina Guinart España
Manuela Isabel Alaga Drosdov
Round 1
CLUB
Ariadna Cañellas Rodero
Léa Godallier
VS
Nuria Vivancos Vivancos
Xénia Clascá Vidiella
Round 1
CLUB
Sara Pujals Pérez
Julia Polo Bautista
VS
Gala León García
Alicia Seijas Cali
Round 1
CLUB
Noa Cánovas Paredes
Jimena Velasco Postiguillo
VS
Andreína De Los Santos Sarasúa
Celeste Paz
17:00h
Round 1
CLUB
Ainhoa Rico Martín
Marina Pinacho Sánchez
VS
Elena Ramírez Gómez
Arantxa Soriano Pérez
Round 1
CLUB
Carmen García Pardo
Marta Caparrós Maldonado
VS
Helena Wyckaert
Manuela Schuck Silva
Round 1
CLUB
Chiara Pappacena
Giulia Sussarello
VS
Sandra Bellver Fructuoso
Claudia Jensen Sirvent
Round 1
CLUB
Mireia Herrada Ruiz
Martina Fassio Goyeneche
VS
Patricia Martínez Fortún
Sara Ruiz Soto
9:30h
Round 2
CLUB
Marina Guinart España
Manuela Isabel Alaga Drosdov
VS
Elena Ramírez Gómez
Arantxa Soriano Pérez
Round 2
CLUB
Helena Wyckaert
Manuela Schuck Silva
VS
Sandra Bellver Fructuoso
Claudia Jensen Sirvent
Round 2
CLUB
Nuria Vivancos Vivancos
Xénia Clascá Vidiella
VS
Mireia Herrada Ruiz
Martina Fassio Goyeneche
Round 2
CLUB
Gala León García
Alicia Seijas Cali
VS
Noa Cánovas Paredes
Jimena Velasco Postiguillo
Round 1
PISTA CENTRAL
Álvaro Cepero Rodríguez
Juan Mieres Petruf
VS
Pablo Lijó Santos
Adrián Allemandi
Round 1
PISTA 2
Juan Cruz Belluati López
Javier Garrido Gómez
VS
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
15:30h
Round 1
PISTA 2
Sergio Alba Sánchez
Francisco Manuel Gil Morales
VS
Jorge Ruiz Gutiérrez
Diego Ramos
Round 1
PISTA CENTRAL
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Benjamin Tison
VS
Franco Stupaczuk
Alejandro Ruiz Granados
Wednesday P.O.2º MORNING
Round 1
PISTA CENTRAL
Javier Martínez Vázquez
Agustín Gutiérrez
VS
Ramiro Moyano
José Rico Dasi
Round 1
PISTA 2
Martín Sánchez Piñeiro
Javier González Barahona
VS
Eduardo Alonso Chillarón
Jesús Moya Sos
Wednesday P.O.3º MORNING
Round 1
PISTA CENTRAL
Arturo Coello Manso
Miguel Lamperti
VS
Uri Botello Cohen
Javier Ruiz González
Round 1
PISTA 2
Agustín Gómez Silingo
Matías Díaz Sangiorgio
VS
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
Wednesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA 2
Miguel Yanguas Diez
Iván Ramírez Del Campo
VS
Christian Fuster Simarro
Gonzalo Rubio Pérez
Round 1
PISTA CENTRAL
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
VS
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
Wednesday P.O.3º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Jorge Nieto Ruiz
Juan Martín Díaz Martínez
Round 1
PISTA 2
Lucas Bergamini
Lucas De Oliveira Campagnolo
VS
Ernesto Moreno Carrasco
Denis Tomas Perino
15:00h
Round 1
CLUB
Teresa Navarro López-Barajas
Ana Catarina Nogueira
VS
Verónica Virseda Sánchez
Lucía Martínez Gómez
Round 1
CLUB
Cecilia Reiter
Carolina Navarro Björk
VS
Jessica Castelló López
Alix Collombon
Round 1
CLUB
Alicia Blanco Rojo
Melania Merino Saéz
VS
Araceli Martínez Ibáñez
Sandra Hernández Camacho
Round 1
CLUB
Raquel Piltcher
Esther Carnicero Martín
VS
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Anna Cortiles Tapias
16:00h
Round 1
CLUB
Sandra Bellver Fructuoso
Claudia Jensen Sirvent
VS
Catalina Tenorio
Julieta Evangelina Bidahorria
Round 1
CLUB
Elena Ramírez Gómez
Arantxa Soriano Pérez
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
Round 1
CLUB
Nuria Vivancos Vivancos
Xénia Clascá Vidiella
VS
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
Round 1
CLUB
Elisabet Amatriaín Armas
Sofía Araújo
VS
Noa Cánovas Paredes
Jimena Velasco Postiguillo
14:00h
Round 1
CLUB
Nelida Beatriz Brito Azcona
Nicole Traviesa Mola
VS
Alba Galán Romo
María Del Carmen Villalba Sánchez
Round 1
CLUB
Isabel Domínguez Munaiz
Lorena Alonso De Lera
VS
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
Round 1
CLUB
Bárbara Las Heras Monterde
Carla Mesa Salazar
VS
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
Round 1
CLUB
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Carmen Goenaga García
Beatriz Caldera Sánchez
Thursday P.O.2º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Sergio Alba Sánchez
Francisco Manuel Gil Morales
Round 2
PISTA 2
Jessica Castelló López
Alix Collombon
VS
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
Round 2
CLUB
Lucía Sainz Pelegri
Beatriz González Fernández
VS
Araceli Martínez Ibáñez
Sandra Hernández Camacho
15:30h
Round 2
PISTA 2
Ramiro Moyano
José Rico Dasi
VS
Uri Botello Cohen
Javier Ruiz González
Round 2
PISTA CENTRAL
Miguel Yanguas Diez
Iván Ramírez Del Campo
VS
Franco Stupaczuk
Alejandro Ruiz Granados
16:30h
Round 2
PISTA 2
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
VS
Martín Sánchez Piñeiro
Javier González Barahona
9:30h
Round 2
PISTA CENTRAL
Pablo Lijó Santos
Adrián Allemandi
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Round 2
PISTA 2
Alba Galán Romo
María Del Carmen Villalba Sánchez
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
Round 2
CLUB
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
VS
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
Thursday P.O.3º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Juan Cruz Belluati López
Javier Garrido Gómez
Round 2
PISTA 2
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
Verónica Virseda Sánchez
Lucía Martínez Gómez
Round 2
CLUB
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
Thursday P.O.3º AFTERNOON
Round 2
PISTA CENTRAL
Jorge Nieto Ruiz
Juan Martín Díaz Martínez
VS
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
Thursday P.O.2º AFTERNOON
Round 2
PISTA CENTRAL
Lucas Bergamini
Lucas De Oliveira Campagnolo
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
Thursday P.O.4º MORNING
Round 2
PISTA 2
Catalina Tenorio
Julieta Evangelina Bidahorria
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
Round 2
CLUB
Elisabet Amatriaín Armas
Sofía Araújo
VS
Raquel Piltcher
Esther Carnicero Martín
Friday P.O.3º MORNING
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Ramiro Moyano
José Rico Dasi
15:30h
Round 3
PISTA CENTRAL
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Friday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Franco Stupaczuk
Alejandro Ruiz Granados
Friday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
Friday P.O.2º MORNING
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
Round 3
PISTA 2
Elisabet Amatriaín Armas
Sofía Araújo
VS
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
9:30h
Round 3
PISTA CENTRAL
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
10:00h
Round 3
PISTA 2
Lucía Sainz Pelegri
Beatriz González Fernández
VS
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
Saturday P.O.2º MORNING
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Saturday P.O.2º AFTERNOON
Round 4
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
10:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
16:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
VS
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
Sunday P.O.2º MORNING
Round 5
PISTA CENTRAL
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
10:00h
Round 5
PISTA CENTRAL
Alejandra Salazar Bengoechea
Gemma Triay Pons
VS
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski