14-20.11.2022
La Rural
Schedule subject to change for the Buenos Aires Padel Master 2022
9:30h
Round 1
CLUB
Miguel Briega Ramos
Fernando Cebrian Groba
VS
Afonso Fazendeiro
Pol Hernández Álvarez
Round 1
CLUB
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
Igor Amondarain González
VS
Jaume Romera Barcelo
Pau Miñano Ortinez
Round 1
CLUB
Juan Carlos Gama Gonzalez
Sergi Guimet Bigas
VS
Javier Bravo Álvarez
Luis Hernández Quesada
Round 1
CLUB
Fran Ramírez Navas
Ignacio Sager Nagel
VS
Alvaro Sola Alba
Aimar Goñi Lacabe
Round 1
CLUB
Iván Arrondo Pérez
Adrián Corona Roldán
VS
Pablo Cuesta Gómez
Javier Navarro Pérez
Round 1
CLUB
Javier Puerto Elvira
Oscar Vazquez Fernandez
VS
Pablo Rojas Tapia
Pedro Díaz Torregrosa
10:30h
Round 1
CLUB
Pedro García-Consuegra Gutiérrez
Daniel Lopez Gutierrez
VS
Miguel Melero Bernal
Hugo García Martínez
Round 1
CLUB
Manuel Prado Prego
Marcos Cordoba Lugo
VS
Martín Ariel Andornino
Ramiro Pereyra
Round 1
CLUB
Alberto Garcia Jimenez
Christian Medina Murphy
VS
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
Round 1
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Marcello Paiva Jardim
VS
Alejandro Jimenez Juanas
Ivan Dafonte Navas
Round 1
CLUB
Jorge Anglés Ponce
Juan Antonio Magán Sánchez
VS
Pedro Alonso
Alejandro Navas Balaguer
Round 1
CLUB
Sergio Nieto Simón
José Manuel Ortiz Llerena
VS
Alejandro Gonzalez Perez
Victor Tur Checa
11:30h
Round 1
CLUB
Iago González Niño
David Antolín Solla
VS
Andrés Lancha Fernández
Enzo Jensen Sirvent
Round 1
CLUB
Rodrigo Coello Manso
Belar Vera Lopez
VS
Alejandro Moya Rodríguez
Joaquin Marcos
Round 1
CLUB
Joaquin Mazzeo Rubi
Leandro Ezequiel Etmekjian Outon
VS
Mario Ortega Ripoll
Carlos Martí Vaño
Round 1
CLUB
Daniel Bressel Ambrossi
Pablo Castillo Valverde
VS
Luís Ortega Pérez
Pablo Acevedo Iturribarria
Round 1
CLUB
Alberto Amador Castellano
Noé Sanchez Del Viejo
VS
Roberto Belmont Pastor
Álvaro López Luque
Round 1
CLUB
Luis Pozo Carballo
Marcos González Blanco
VS
Pablo Pastor Landáburu
Douglas Rutgersson
12:30h
Round 1
CLUB
Alejandro Tasa Van Beek
Arturo Miguel Hernando Núñez
VS
Ramón Camarena Gómez
Javier Mena Moreno
Round 1
CLUB
Alex Cinca Hernández
Miguel Ángel Fernández Sota
VS
Exequiel Mouriño Proasi
Bastien Blanque
Round 1
CLUB
Guillermo Collado Losada
Marcos Jimenez Escobar
VS
Pepe Aliaga Cruz
Adrián Marqués Berdonce
Round 1
CLUB
Ricardo Martínez Sánchez
Adriá Mercadal Berenguer
VS
Jose Pedro Montalban Martin
Diego Pascual Simon Tomas
Round 1
CLUB
Carl Knutsson
David Fernández Fernandez
VS
Daniel De Castro Bautista
Ivan García Aceituno
Round 1
CLUB
Daniel Luna Peinado
Marc Sintes Villalonga
VS
Valentino Acosta Kremnitzer
Alvaro Montiel Caruso
16:00h
Round 2
CLUB
Pedro Vera Castillo
Aitor García Bassas
VS
Afonso Fazendeiro
Pol Hernández Álvarez
Round 2
CLUB
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
Igor Amondarain González
VS
Javier Bravo Álvarez
Luis Hernández Quesada
Round 2
CLUB
Alvaro Sola Alba
Aimar Goñi Lacabe
VS
Pablo Cuesta Gómez
Javier Navarro Pérez
Round 2
CLUB
Javier Puerto Elvira
Oscar Vazquez Fernandez
VS
Emilio Sanchez Chamero
Pablo González Neria
17:00h
Round 2
CLUB
Simon Vasquez
Ignacio Piotto Albornoz
VS
Miguel Melero Bernal
Hugo García Martínez
Round 2
CLUB
Martín Ariel Andornino
Ramiro Pereyra
VS
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
Round 2
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Marcello Paiva Jardim
VS
Jorge Anglés Ponce
Juan Antonio Magán Sánchez
Round 2
CLUB
Alejandro Gonzalez Perez
Victor Tur Checa
VS
Álvaro Meléndez Amaya
Nicolás Suescun
18:00h
Round 2
CLUB
Miguel González García
Francisco Guerrero Cordero
VS
Iago González Niño
David Antolín Solla
Round 2
CLUB
Rodrigo Coello Manso
Belar Vera Lopez
VS
Mario Ortega Ripoll
Carlos Martí Vaño
Round 2
CLUB
Daniel Bressel Ambrossi
Pablo Castillo Valverde
VS
Roberto Belmont Pastor
Álvaro López Luque
Round 2
CLUB
Luis Pozo Carballo
Marcos González Blanco
VS
Adrián Ronco López
Cristobal García Blanco
19:00h
Round 2
CLUB
Facundo Domínguez
Jaime Menéndez Gil
VS
Alejandro Tasa Van Beek
Arturo Miguel Hernando Núñez
Round 2
CLUB
Exequiel Mouriño Proasi
Bastien Blanque
VS
Guillermo Collado Losada
Marcos Jimenez Escobar
Round 2
CLUB
Ricardo Martínez Sánchez
Adriá Mercadal Berenguer
VS
Daniel De Castro Bautista
Ivan García Aceituno
Round 2
CLUB
Valentino Acosta Kremnitzer
Alvaro Montiel Caruso
VS
Boris Castro García
Francisco Gomes
9:30h
Round 3
CLUB
Afonso Fazendeiro
Pol Hernández Álvarez
VS
Javier Bravo Álvarez
Luis Hernández Quesada
Round 3
CLUB
Pablo Cuesta Gómez
Javier Navarro Pérez
VS
Emilio Sanchez Chamero
Pablo González Neria
Round 3
CLUB
Simon Vasquez
Ignacio Piotto Albornoz
VS
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
Round 3
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Marcello Paiva Jardim
VS
Álvaro Meléndez Amaya
Nicolás Suescun
10:30h
Round 3
CLUB
Miguel González García
Francisco Guerrero Cordero
VS
Mario Ortega Ripoll
Carlos Martí Vaño
Round 3
CLUB
Daniel Bressel Ambrossi
Pablo Castillo Valverde
VS
Adrián Ronco López
Cristobal García Blanco
Round 3
CLUB
Facundo Domínguez
Jaime Menéndez Gil
VS
Guillermo Collado Losada
Marcos Jimenez Escobar
Round 3
CLUB
Daniel De Castro Bautista
Ivan García Aceituno
VS
Boris Castro García
Francisco Gomes
16:30h
Round 1
CLUB
Alonso Rodríguez Martínez
Borja Yribarren Abecia
VS
Jose Jimenez Casas
Pablo García Rodrigo
Round 1
CLUB
Pablo Cuesta Gómez
Javier Navarro Pérez
VS
Cristian Germán Gutiérrez
Christian Fuster Simarro
Round 1
CLUB
Afonso Fazendeiro
Pol Hernández Álvarez
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Jaime Fermosell Delgado
Round 1
CLUB
Pedro Meléndez Amaya
Cándido Jorge Alfaro
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
17:30h
Round 1
CLUB
Adrián Ronco López
Cristobal García Blanco
VS
Álvaro Meléndez Amaya
Nicolás Suescun
Round 1
CLUB
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
VS
Boris Castro García
Francisco Gomes
Round 1
CLUB
Federico Mouriño Proasi
Víctor Manuel Mena Gil
VS
Facundo Domínguez
Jaime Menéndez Gil
Round 1
CLUB
Miguel González García
Francisco Guerrero Cordero
VS
Pablo Cardona Huerta
José María Mouliaa López
9:30h
Round 2
CLUB
Antón Sans Riola
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
VS
Jose Jimenez Casas
Pablo García Rodrigo
Round 2
CLUB
Cristian Germán Gutiérrez
Christian Fuster Simarro
VS
Denis Tomas Perino
Sergio Alba Sánchez
Round 2
CLUB
Benjamin Tison
Martín Sánchez Piñeiro
VS
Álvaro Meléndez Amaya
Nicolás Suescun
Round 2
CLUB
Miguel Ángel Solbes Llorens
Jaime Fermosell Delgado
VS
Arnau Ayats Delgado
Miguel Semmler Arranz
10:30h
Round 2
CLUB
José David Sánchez Serrano
Mario Del Castillo Marín
VS
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
Round 2
CLUB
Federico Mouriño Proasi
Víctor Manuel Mena Gil
VS
José Solano Marmolejo
Daniel Windahl
Round 2
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Ignacio Vilariño Gestoso
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Round 2
CLUB
Pablo Cardona Huerta
José María Mouliaa López
VS
Javier Valdés González
Jesús Moya Sos
15:30h
Round 3
CLUB
Antón Sans Riola
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
VS
Denis Tomas Perino
Sergio Alba Sánchez
Sunday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Nicolás Suescun
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Jaime Fermosell Delgado
Sunday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
CLUB
Daniel Santigosa Sastre
David Gala Sanchez
VS
Federico Mouriño Proasi
Víctor Manuel Mena Gil
Sunday P.O.4º AFTERNOON
Round 3
CLUB
Jaime Muñoz Enrile
Ignacio Vilariño Gestoso
VS
Javier Valdés González
Jesús Moya Sos
13:00h
Round 1
PISTA 2
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
VS
Francisco Javier Leal Perez
Javier Rico Dasi
Round 1
PISTA CENTRAL
Ramiro Moyano
Francisco Manuel Gil Morales
VS
Jerónimo González Luque
Alejandro Ruiz Granados
16:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Iván Ramírez Del Campo
Raúl Marcos Durán
VS
Francisco Navarro Compán
Miguel Yanguas Diez
15:00h
Round 1
PISTA 2
Javier González Barahona
Javier García Mora
VS
Federico Mouriño Proasi
Víctor Manuel Mena Gil
19:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Agustín Gómez Silingo
Juan Cruz Belluati López
VS
Franco Stupaczuk
Pablo Lima
17:00h
Round 1
PISTA 2
José Rico Dasi
Agustín Gutiérrez
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Jaime Fermosell Delgado
Tuesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Martín Di Nenno
Jorge Nieto Ruiz
VS
Lucas De Oliveira Campagnolo
Javier Garrido Gómez
Tuesday P.O.2º MORNING
Round 1
PISTA CENTRAL
Nicolás Zurita
Teo Gamondi
VS
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
15:30h
Round 1
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Víctor Ruiz Remedios
Lucas Bergamini
Wednesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Valentino Libaak
Leandro Roman Augsburger
VS
Javier Ruiz González
Pablo Lijó Santos
19:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Gonzalo Rubio Pérez
Alejandro Arroyo Albert
17:00h
Round 1
PISTA 2
Toni Bueno Gómez
Marc Quílez Palleja
VS
Salvador Oria Ortega
Jorge Ruiz Gutiérrez
12:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso
VS
Denis Tomas Perino
Sergio Alba Sánchez
13:00h
Round 1
PISTA 2
Eduardo Alonso Chillarón
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
Juan Martín Díaz Martínez
Miguel Benítez Lara
15:00h
Round 1
PISTA 2
Javier Valdés González
Jesús Moya Sos
VS
Jon Sanz Zalba
Miguel Lamperti
Wednesday P.O.2º MORNING
Round 1
PISTA CENTRAL
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
Álvaro Cepero Rodríguez
VS
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
19:00h
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Valentino Libaak
Leandro Roman Augsburger
15:30h
Round 2
PISTA CENTRAL
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
VS
Francisco Navarro Compán
Miguel Yanguas Diez
Thursday P.O.2º AFTERNOON
Round 2
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Salvador Oria Ortega
Jorge Ruiz Gutiérrez
Thursday INJURED PLAYER
Round 2
PISTA 2
Javier González Barahona
Javier García Mora
VS
Franco Stupaczuk
Pablo Lima
Round 2
PISTA 2
José Rico Dasi
Agustín Gutiérrez
VS
Ramiro Moyano
Francisco Manuel Gil Morales
Round 2
PISTA 2
Martín Di Nenno
Jorge Nieto Ruiz
VS
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
12:00h
Round 2
PISTA CENTRAL
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso
VS
Eduardo Alonso Chillarón
Juanlu Esbri Gonzalez
Thursday P.O.2º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Jon Sanz Zalba
Miguel Lamperti
VS
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
19:00h
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Francisco Navarro Compán
Miguel Yanguas Diez
Friday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Franco Stupaczuk
Pablo Lima
14:00h
Round 3
PISTA CENTRAL
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso
VS
José Rico Dasi
Agustín Gutiérrez
Friday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Martín Di Nenno
Jorge Nieto Ruiz
VS
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
Saturday P.O.2º AFTERNOON
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Federico Chingotto
Juan Tello
16:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso
VS
Martín Di Nenno
Jorge Nieto Ruiz
16:30h
Round 5
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso