23-28.11.2021
Schedule subject to change for the Buenos Aires Pádel Master 2021
12:30h
Round 1
CLUB
Ramiro Pereyra
Luciano Puppo
VS
Mario Cerezo Casado
Oscar Vazquez Fernandez
Round 1
CLUB
Álvaro Delgado Sánchez
Álvaro López Luque
VS
Domingo Villegas Ropero
Matías Nicoletti
Round 1
CLUB
Pedro García-Consuegra Gutiérrez
Adrian Garcia Valverde
VS
Boris Castro García
Ignacio Vilariño Gestoso
Round 1
CLUB
Alonso Rodríguez Martínez
Pablo Cardona Huerta
VS
Iago González Niño
Álvaro García Gallego
Round 1
CLUB
Guillermo Casal Maldonado
Jesús Ruíz Bohorquez
VS
Alberto Garcia Jimenez
Alejandro Tasa Van Beek
Round 1
CLUB
Joaquin Terceros
Alejandro Navas Balaguer
VS
Daniel Bressel Ambrossi
David Antolín Solla
11:30h
Round 1
CLUB
Belar Vera Lopez
Andrés Britos
VS
Exequiel Mouriño Proasi
Enzo Jensen Sirvent
Round 1
CLUB
Ignacio Sager Nagel
Marcos Cordoba Lugo
VS
Sergi Nogueras Lorenzo
Adriá Mercadal Berenguer
Round 1
CLUB
Christian Medina Murphy
Diego Rubio Relinque
VS
Martín Ariel Andornino
Mario Huete Hernández
Round 1
CLUB
Pedro Meléndez Amaya
Cristobal García Blanco
VS
Carlos Pérez Cabeza
Agustín Salandro
Round 1
CLUB
Alejandro Moya Rodríguez
Alejandro Gil Muñoz
VS
Miguel Melero Bernal
Jorge Burgos Luca De Tena
Round 1
CLUB
Ivan García Aceituno
David Fernández Fernandez
VS
Pablo Diaz Del Guante Valentin Fernández
Martín Araújo De Lizarza De Lizarza
10:30h
Round 1
CLUB
Guillermo Collado Losada
Daniel Santigosa Sastre
VS
Asier Maqueda Laboret
Eduardo Nieto De Orduña
Round 1
CLUB
Pablo Deltell Juan
Miguel Morales Domenech
VS
Mario Ortega Ripoll
Gonzalo Pérez Arbona
Round 1
CLUB
Hugo García Martínez
Jose Mena Macias
VS
Jose Jimenez Casas
Manuel Prado Prego
Round 1
CLUB
Pablo Castillo Valverde
Carlos Martí Vaño
VS
Igor Amondarain González
Victor Tur Checa
Round 1
CLUB
Juan Carlos Diaz Martin
Pablo Acevedo Iturribarria
VS
Alejandro Urzola Abad
Óscar Guiral Mallart
Round 1
CLUB
Jorge Ferre Sainz
Juan Carlos Gama Gonzalez
VS
Luís Ortega Pérez
Jacobo Blanco De Miguel
9:30h
Round 1
CLUB
José Manuel Ortiz Llerena
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
VS
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
Round 1
CLUB
Francisco Jurado Sosa
David Gala Sanchez
VS
Bastien Blanque
Alejandro Gonzalez Perez
Round 1
CLUB
Nicolo Cotto
Alejandro Jimenez Juanas
VS
Cándido Jorge Alfaro
Adrián Ronco López
Round 1
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Jaime Fermosell Delgado
VS
Iván Arrondo Pérez
Valentino Acosta Kremnitzer
Round 1
CLUB
Pablo Cuesta Gómez
Adrián Corona Roldán
VS
Antonio José Cardona Botella
Ferrán Bueno Gómez
Round 1
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Pedro Araújo
VS
Adrián Marqués Berdonce
Daniel Luna Peinado
19:00h
Round 2
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Fran Ramírez Navas
VS
Ramiro Pereyra
Luciano Puppo
Round 2
CLUB
Álvaro Delgado Sánchez
Álvaro López Luque
VS
Boris Castro García
Ignacio Vilariño Gestoso
Round 2
CLUB
Alonso Rodríguez Martínez
Pablo Cardona Huerta
VS
Guillermo Casal Maldonado
Jesús Ruíz Bohorquez
Round 2
CLUB
Daniel Bressel Ambrossi
David Antolín Solla
VS
Ignacio Piotto Albornoz
Nicolás Suescun
18:00h
Round 2
CLUB
Pablo García Rodrigo
Jairo Jose Bautista Ortiz
VS
Belar Vera Lopez
Andrés Britos
Round 2
CLUB
Sergi Nogueras Lorenzo
Adriá Mercadal Berenguer
VS
Christian Medina Murphy
Diego Rubio Relinque
Round 2
CLUB
Pedro Meléndez Amaya
Cristobal García Blanco
VS
Alejandro Moya Rodríguez
Alejandro Gil Muñoz
Round 2
CLUB
Ivan García Aceituno
David Fernández Fernandez
VS
Francisco Gomes
Ricardo Martínez Sánchez
17:00h
Round 2
CLUB
Federico Mouriño Proasi
José María Mouliaa López
VS
Guillermo Collado Losada
Daniel Santigosa Sastre
Round 2
CLUB
Mario Ortega Ripoll
Gonzalo Pérez Arbona
VS
Jose Jimenez Casas
Manuel Prado Prego
Round 2
CLUB
Pablo Castillo Valverde
Carlos Martí Vaño
VS
Juan Carlos Diaz Martin
Pablo Acevedo Iturribarria
Round 2
CLUB
Jorge Ferre Sainz
Juan Carlos Gama Gonzalez
VS
Javier Pérez Morillas
Rubén Sánchez Sánchez
16:00h
Round 2
CLUB
Víctor Manuel Mena Gil
José Luis González Rodríguez
VS
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
Round 2
CLUB
Francisco Jurado Sosa
David Gala Sanchez
VS
Nicolo Cotto
Alejandro Jimenez Juanas
Round 2
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Jaime Fermosell Delgado
VS
Pablo Cuesta Gómez
Adrián Corona Roldán
Round 2
CLUB
Javier Rodríguez Márquez
Pedro Araújo
VS
Jaime Menéndez Gil
Pedro Vera Castillo
10:30h
Round 3
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Fran Ramírez Navas
VS
Boris Castro García
Ignacio Vilariño Gestoso
Round 3
CLUB
Alonso Rodríguez Martínez
Pablo Cardona Huerta
VS
Ignacio Piotto Albornoz
Nicolás Suescun
Round 3
CLUB
Belar Vera Lopez
Andrés Britos
VS
Sergi Nogueras Lorenzo
Adriá Mercadal Berenguer
Round 3
CLUB
Pedro Meléndez Amaya
Cristobal García Blanco
VS
Francisco Gomes
Ricardo Martínez Sánchez
9:30h
Round 3
CLUB
Guillermo Collado Losada
Daniel Santigosa Sastre
VS
Jose Jimenez Casas
Manuel Prado Prego
Round 3
CLUB
Pablo Castillo Valverde
Carlos Martí Vaño
VS
Javier Pérez Morillas
Rubén Sánchez Sánchez
Round 3
CLUB
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
VS
Francisco Jurado Sosa
David Gala Sanchez
Round 3
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Jaime Fermosell Delgado
VS
Javier Rodríguez Márquez
Pedro Araújo
18:00h
Round 1
CLUB
Francisco Jurado Sosa
David Gala Sanchez
VS
Ignacio Piotto Albornoz
Nicolás Suescun
Round 1
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Jaime Fermosell Delgado
VS
Belar Vera Lopez
Andrés Britos
Round 1
CLUB
Jose Jimenez Casas
Manuel Prado Prego
VS
Álvaro Meléndez Amaya
Fran Ramírez Navas
Round 1
CLUB
Francisco Gomes
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Pablo Castillo Valverde
Carlos Martí Vaño
17:00h
Round 1
CLUB
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
VS
Miguel González García
Enrique Goenaga Garcia
Round 1
CLUB
Benjamin Tison
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
VS
Ernesto Moreno Carrasco
Facundo Domínguez
Round 1
CLUB
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Aitor García Bassas
Round 1
CLUB
Marc Quílez Palleja
Toni Bueno Gómez
VS
Jaime Muñoz Enrile
Arnau Ayats Delgado
10:00h
Round 2
CLUB
Lucas Bergamini
Jorge Ruiz Gutiérrez
VS
Francisco Jurado Sosa
David Gala Sanchez
Round 2
CLUB
Borja Yribarren Abecia
Jaime Fermosell Delgado
VS
Martín Sánchez Piñeiro
Diego Ramos
Round 2
CLUB
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
Marc Quílez Palleja
Toni Bueno Gómez
Round 2
CLUB
Francisco Gomes
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Antón Sans Riola
Christian Fuster Simarro
9:00h
Round 2
CLUB
Antonio Luque Aragón
Mario Del Castillo Marín
VS
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
Round 2
CLUB
Benjamin Tison
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
VS
José David Sánchez Serrano
Javier Valdés González
Round 2
CLUB
Denis Tomas Perino
Adrián Blanco Antelo
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Aitor García Bassas
Round 2
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Fran Ramírez Navas
VS
Raúl Marcos Durán
Javier García Mora
Sunday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
CLUB
Lucas Bergamini
Jorge Ruiz Gutiérrez
VS
Martín Sánchez Piñeiro
Diego Ramos
15:00h
Round 3
CLUB
Antonio Luque Aragón
Mario Del Castillo Marín
VS
José David Sánchez Serrano
Javier Valdés González
Sunday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
CLUB
Miguel Ángel Solbes Llorens
Aitor García Bassas
VS
Raúl Marcos Durán
Javier García Mora
Sunday P.O.4º AFTERNOON
Round 3
CLUB
Marc Quílez Palleja
Toni Bueno Gómez
VS
Antón Sans Riola
Christian Fuster Simarro
13:00h
Round 1
PISTA 2
Agustín Gutiérrez
Javier González Barahona
VS
Marc Quílez Palleja
Toni Bueno Gómez
15:00h
Round 1
PISTA 2
Javier Martínez Vázquez
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
VS
José Rico Dasi
Francisco Javier Leal Perez
Tuesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Ramiro Moyano
Juan Cruz Belluati López
VS
Miguel Yanguas Diez
Miguel Lamperti
Tuesday P.O.3º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
VS
Sebastián Nerone
Maximiliano Grabiel Martínez
13:30h
Round 1
PISTA CENTRAL
Víctor Ruiz Remedios
Eduardo Alonso Chillarón
VS
Agustín Gómez Silingo
Jon Sanz Zalba
15:30h
Round 1
PISTA CENTRAL
Juan Mieres Petruf
Matías Díaz Sangiorgio
VS
Álvaro Cepero Rodríguez
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
17:00h
Round 1
PISTA 2
Francisco Manuel Gil Morales
Jesús Moya Sos
VS
Raúl Marcos Durán
Javier García Mora
Wednesday P.O.2º MORNING
Round 1
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
Round 1
PISTA 2
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
VS
Juan Ignacio De Pascual
Ramiro Valenzuela
19:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Salvador Oria Ortega
Alejandro Arroyo Albert
VS
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso
Wednesday P.O.3º MORNING
Round 1
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Javier Ruiz González
VS
Adrián Allemandi
Jorge Nieto Ruiz
15:30h
Round 1
PISTA CENTRAL
Sergio Alba Sánchez
Miguel Semmler Arranz
VS
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
Wednesday P.O.2º AFTERNOON
Round 1
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
José David Sánchez Serrano
Javier Valdés González
15:00h
Round 1
PISTA 2
Gonzalo Rubio Pérez
Iván Ramírez Del Campo
VS
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
17:00h
Round 1
PISTA 2
Lucas De Oliveira Campagnolo
Javier Garrido Gómez
VS
Juan Martín Díaz Martínez
Pablo Lijó Santos
11:00h
Round 1
PISTA CENTRAL
Lucas Bergamini
Jorge Ruiz Gutiérrez
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Thursday P.O.2º AFTERNOON
Round 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Agustín Gutiérrez
Javier González Barahona
19:00h
Round 2
PISTA CENTRAL
Javier Martínez Vázquez
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
VS
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso
17:00h
Round 2
PISTA 2
Pablo Lima
Javier Ruiz González
VS
Ramiro Moyano
Juan Cruz Belluati López
Thursday P.O.2º MORNING
Round 2
PISTA CENTRAL
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
VS
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
12:00h
Round 2
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Agustín Gómez Silingo
Jon Sanz Zalba
13:00h
Round 2
PISTA 2
Álvaro Cepero Rodríguez
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
VS
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
15:00h
Round 2
PISTA 2
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
VS
Francisco Manuel Gil Morales
Jesús Moya Sos
15:30h
Round 2
PISTA CENTRAL
Lucas De Oliveira Campagnolo
Javier Garrido Gómez
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
20:00h
Round 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Fernando Belasteguín
Arturo Coello Manso
Friday P.O.3º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Javier Ruiz González
VS
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
14:00h
Round 3
PISTA CENTRAL
Federico Chingotto
Juan Tello
VS
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
Friday P.O.2º AFTERNOON
Round 3
PISTA CENTRAL
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Saturday P.O.2º AFTERNOON
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
16:00h
Round 4
PISTA CENTRAL
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
16:30h
Round 5
PISTA CENTRAL
Carlos Daniel Gutiérrez
Agustín Tapia
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno